Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány %-os oxit használjak...

Hány %-os oxit használjak festett szőke hajhoz, ha két árnyalattal sötétebb szőkére akarom átfesteni?

Figyelt kérdés
Kell egyáltalán ilyenkor hozzá oxi vagy csak rákenem a festéket töményen? És a tövét hogy fessem ezzel egy időben? (Ott sötétbarna.)
2011. febr. 4. 14:07
 1/2 anonim válasza:
Hát, ehhez tudni kéne milyen szőkéről váltasz sötétebbre. Én pl. Kallost használok. 10 évig voltam extra világos szőke, 12%-os oxival. Kb. 3 hónapja kitaláltam, hogy hamvas szőke leszek. A fodrászkellékes azt mondta, hogy a tövére mehet 12%-os oxival, a hajam többi részére pedig 9%-ossal. Így is 3* lett átfestve (mármint nem egymás után, hanem amikor már le volt nőve), mire nem dobta le a hajam... És most már ezt is elég világosnak látom...
2011. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, ne ba.d szét a hajad 12%-os oxival, bőven elég a 9% is. Az elején persze ledobhatja könnyen a színt, ez természetes, de szerintem 2 hónap után megmarad. Szerintem ha töményen kened rá a festéket, azzal semmit sem érsz, mert nem marad meg a hajadon a szín. Az oxi arra kell a festéknek, hogy felnyissa a hajszál (cuticula) külső rétegét, és ez által bejusson a festék a hajszálba.:) Minél erősebb az oxi, annál jobban szétcsinálja. Szóval max 9%, de jó a 6 is.
2011. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!