Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Honnan tudodhatom hogy tetves...

Honnan tudodhatom hogy tetves vagyok-e?

Figyelt kérdés

a viszketésen kívül..

3 hete itthon vagyok betegen és eddig nem viszketett a fejem szóval nem tudom hol szedhettem volna össze de valamelyik nap egy kis tetű szerü bogarat láttam elém hullani...és azóta viszked a fejem (de lehet hogy csak bebeszéltem magamnak és azért viszked).

honnan tudhatom biztosan?

hogy élik túl a hajmosást?

mennyi idő még a pete vagy lárva vagy mi kikel?


2011. jan. 12. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, hogy leterítesz egy fehér lepedőt a földre. Állj középre, majd kezd el fésülni a hajad vagy kapirgálni a kezeddel. A lepedőre látod mi esik ki :)
2011. jan. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aztán menj el egy patikába és ott vegyél tetű elleni sampont, ahhoz adnak fésűt is és akkor azzal is át kell fésülnöd a hajad.

Ha mégis tetves lennél, add tovább a sampont a család többi tagjának is megelőzésképpen, mert sajnos gyorsan terjed.

2011. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát ezzel a fésüléses módszerrel nem lettem előrébb, nem volt semmi a lepedőn...

mejd azért lemegyek a patikába biztos ami biztos

2011. jan. 13. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor kérd meg egyik családtagod, hogy nézze át a fejbőröd. Keressen a hajszálaid tövében petét vagy esetleg hátha lát futkározni tetveket. De amúgy ezek a samponok nem csak tetves hajra vannak, hanem megelőzésre is szolgálhatnak. Ha ezek után sem vagy benne biztos, akkor vegyél tetűirtó sprayt.
2011. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a patikába adtak valami szert ráraktam,

de mikor kifésültem 1 tetű se volt benne..

az nem lehet hogy megéreszték a szer szagát és kimásztak, és majd mindjárt visszamásznak?

2011. jan. 14. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem :) Ilyen nincs. Lehet, hogy ki van száradva a fejbőröd :) Attól is viszkethet.
2011. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!