Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok ide! Van pár kérdése...

Fodrászok ide! Van pár kérdésem. Válaszoltok?

Figyelt kérdés
Mikor végezted el a szakmát?Nagyon sokba kerül?Megéri?Mégis hogy fizetted a gyakszidat,a szüleid állták?A gyakszihely kötelező vagy lehet tanműhelybe is lenni???
2010. dec. 13. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Utolsó éves vagyok.Nekem megéri, nagyon szeretem csinálni!Iskolában tanulom,az utolsó évet kell fizetni(havi 10e).Nem a szüleim állják, hanem én keresem meg hajvágással,festéssel,hajhosszabbítással stb...és azt a pénzt adom be a suliba.Én az utolsó évemet a tanműhelyben töltöm. :)
2010. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


én 2 éve fodrászkodom, igaz, csak egy éves tanfolyamot végeztem el, ami nagyon tömör volt, de az viszont drága volt. 380ezer volt csak a képzés, + 150 körül volt az alapfelszerelésem, és nagyon soknak tűnt ez, mert ugye volt előleg, a szerszámokat stb egyszerre vettem meg. utána a munka elkezdése nagyon elkeserített, mert egyszerre megint megvettem az összes hajfestéket (az is 150 körül mozgott önmagában), meg minden egyéb apróságot, ami kellhet, egyéni vállalkozó lettem, fizettem a járulékos költséget magam után, nameg a bérleti dij, rezsi, stb. elmentem továbbképzésre, az is 100 rongy volt. de közel sem volt annyi vendég mint a tanműhelyben.. sokszor kerültem minuszba, több volt a kiadásom, mint a bevételem. már majdnem abbahagytam.. szüleim mindig támogattak, szerencsém volt, pedig már úgy nézett ki a dolog, mintha feneketlen tóba dobálnánk a pénzt. de most így eltelt 2 év, vannak vendégeim, nagyon szeretem őket, visszajárnak, gyarapodnak, megismert a környék. mostmár azt mondom, megérte és nem is akarok mással foglalkozni! az egészhez türelem kell, és egy anyagi biztonság. szóval nem a gyakszival volt a probléma, hanem utána a vendégkör kialakításával, mert bizony nagyon sok dolog van, amit akkor is kell fizetned, ha nem jön a vendég. visszanézve a suli+cuccok nem is volt olyan vészes a fodrászként eltöltött első évhez képest. mert akkor tényleg volt sirás :)

2010. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!