Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen mindig zsíros a hajam?

Figyelt kérdés
Hogy van az, hogy szinte mindenkinek mindennap olyan mintha meglenne mosva a haja?? Sajnos mindig problémám volt ez a gyors zsírosodás, de olyan rosszul érzem magam, mióta elkezdtem dolgozni, hogy csak az én hajam szokott zsíros lenni. Heti 2x mosom, hosszú hajam van. Ha vasárnap este megmosom, hétfőn még jó, de kedden már tiszta zsír a töve. Ha felkötöm se jobb, rendesen fénylik a zsírtól. Próbáltam már száraz sampont, de engem zavar a szaga meg úgy eleve, hogy az a hintőport dörzsölöm a fejemen. Head&Shoulders sampont használok, próbáltam már több fajtát is, de semmitől nem jobb a helyzet.

#haj, zsíros haj,
tegnap 19:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az arcbőröm ugyanez. Reggel ha megmosom az arcom, rendesen olajos lesz a tenyerem, annyira zsíros reggelre az arcom. Napközben is kb. 2 óránként megmosom az arcom, mert fénylik.
tegnap 19:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáltál szilikonmentes, szulfátmentes sampont használni? Nekem attól jobb lett, de kezdetben lehet kell idő, mire a hajad átszokik rá.


De amúgy ez ilyen. Van akinek szimplán kevésbé zsírosodik a haja, vagy lehet hogy ha igen, akkor is napi szinten mosnak hajat.

tegnap 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem két ötletem van: először is párnahuzatot érdemes gyakran mosni (de ha a párnád nagyon a végét járja cseréld le azt is). A második hogy próbálj ki másféle sampont is, pl sebamed everyday shampoo.
tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%
Az arcodra szoktál hidratálót használni? Mert ha csak simán megmosod (napi sokszor) attól csak rosszabb lesz, mert több faggyút kezd el termelni a bőröd.
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hajaddal nem tudom mit kezdhetsz, arra én sem találtam megoldást a szárazsamponon kívül, de az arcod tényleg ne mosd annyit

Vannak zsírpapírok vagy mik, azokkal fel lehet itatni az olajat az arcbőrről; érdemes lenne inkább olyat használnod

A másik, hogy tényleg hidratáld, és igyál sok vizet

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ecettel szoktam
tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem használok semmilyen krémet az arcomra, mert nekem szinte be sem szívódik, csak még olajosabb lesz a bőröm tőle.
ma 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg kell találni azt a sampknt ami jó a fejbőrödnek. Nekem a head&shoulderstől feszt viszketett a fejem és zsírosodott. Amit most használok teljesen jó de időbe telt mire rátaláltam. Kipróbáltam minden drága vackokat gondolva hát ha jók de semmi. A garniernek ez a botanic therapy azon belül is a ricinus mandula olajas jött be. Az arcodra szintén meg kell találnod azt amivel kezelheted. Olyan nincs hogy az enyém ilyen és így marad inkább arcot mosol. Felesleges. Nekem is van olyan krém amit beszív és van olyan amit nem. Amúgy javadolnám hogy rendes arctisztítás után este ami ne csak víz legyen mert az amúgy is kevés....utána próbáld meg a fátyolos arcmaszkot.
ma 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!