Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha 5 napig kihagyom a gyógysze...

Ha 5 napig kihagyom a gyógyszerem az aknemra lesz baja a bőrömnek?

Figyelt kérdés
2 hónapja szedem a gyógyszert de az orvossal nem tudtam feliratni a mostani adagot ezért már szerda óta nem vettem be. Hétfőig nem tudom kiváltani . 5 nap alatt visszajöhetnek a gyulladt pattanások!(medinac gyógyszert szedek)

okt. 18. 19:50
 1/1 anonim válasza:
Én régen szedtem, szerintem nem lesz baja a borodnek. Olyan lórúgás az a gyogyszer, hogy nem véletlen iratnak alá olyan szerződést, hogy a szedés ideje alatt és utána fél-egy évig nem eshetsz teherbe. Nekem a cisztás aknéimat elmulasztotta, DE utána rá 2-3 évre előjöttek a gyulladt sima pattanások, soha többé nem szedném azt a gyógyszert. Károsíthatja a májat és egyéb szerveket. Ha abba hagyod majd a kezelést és egyszer előjönne megint a sok akné/pattanas inkább keress olyan orvost aki utána jár mi okozza a pattanásokat! Nálam kiderült hogy hormonális eredetű, pajzsmirigy alulmukodes miatt :) nagyon sok minden okozhat pattanasokat, valakinek a gluten vagy laktóz okozza, esetleg hormon probléma. Sajnos a legtöbb bőrgyógyásznak az a legegyszerűbb ha felírja a medinacot. Hozza tennem 12-13 eve csak ezt az egy gyógyszert irjak fel. Rokonom is végig ment a kezelésen, pár év múlva ugyanúgy pattanásos lett ő is. Sajnos minden kezeles csak ideiglenes megoldás :)
okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!