Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ugye szerintetek sem normális,...

Ugye szerintetek sem normális, hogy ezt csinálom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és szőrtelenítem a karom is. Gyantázom, mert én így jobban érzem magam.

És undorodok attól, ha egy másik nőnek szőrös a karja. Hogyha kis pihék vannak rajta, és alig látszik, nem zavar, de ha kicsit sötétebb, undorító számomra.

Miért van ez?


Csak nőknél, férfiaknál nyilván teljesen természetes és oké. 😊

Csak hogy félreértés ne essen, nem vagyok meleg meg semmi, csak általában beszélek.


ma 15:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Talán a média hatása miatt lehet. Nagyon erősen belenevelték az emberekbe évtizedeken keresztül, hogy a szőr az nem egy természetes jelenség, hanem valami rossz, valami igénytelen, valami ronda. Manapság a tökéletesség lett a trend, legalábbis a látszata. Én erre tudok gondolni, hogy téged ezért taszíthat. Fiatal vagy még, a fiatalokat sokkal jobban befolyásolja a trend is, és hogy mások mit gondolnak. Nem leszólásból mondom, a maga idejében szinte mindenki ilyen volt.
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy ezt csinálod, a hozzáállásod viszont butaság. A nőkön ugyanolyan szőr nő, mint a férfiakon. Az egyik miért undorító, ha a másik tök oké? És miért ne lenne természetes, hogy a nőkön is nő szőr? Ezeket ne keverd már össze az esztétikai preferenciáiddal.
ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak internalizált szexizmus.


Én is utálom a szőrt, de férfiakon és nőkön egyformán.

ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, de másoktól undorodni butaság emiatt.
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!