Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Világosabb színű hajfesték...

Világosabb színű hajfesték miért nem fedi be az ősz szálakat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom már, hogy mit kezdjek a hajfestékkekel, nem tudom, mit csinálok rosszul :( Vannak azok az árnyalatok, amiktől túlságosan sötét lesz a hajam, ami nem áll jól és nem szeretem, viszont megbízhatóan takarnak mindent. És vannak az ezeknél világosabb színek, amiktől szép lesz a szín, viszont az ősz hajszálaimat nem fogják be. Ez másnál is így van? A világosabb az a színkód egyébként, amit a fodrászom javasolt és tényleg jó is lenne, csakhát épp azért festek, hogy ne látsszon az őszülés. Tudnátok légyszi segíteni? Biztos nem egyedül nekem van ilyen problémám :(

szept. 14. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon akarod festeni? A legtöbb esetben az a baj, hogy nem megfelelö szert használ valaki és meg szakember végzi a festést. Keress meg egy jó fodrászt, az megoldja a problémát.
szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fodrászom javasolta a kokrét festéket és az árnyalatot is, amit a legutóbbi 2 alkalommal használtam. Még előtte vettem a sötétebbeket. Sajnos arra nincs se időm, se pénzem, hogy havonta járjak hozzá festetni :(
szept. 14. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Több márkát is próbáltál? Nekem van olyan amit hiába ajánlottak egyszerűen nem fogta be a hajam. Anyumnál meg alapból rá kell számolni még legalább 10 percet, mert amúgy pár mosás után kidobta a haja a festéket(fodrász csinálta, nem magának kenegette, végül a fodrász javasolta, hogy a következő festésnél próbálják ki így). Egyszerűen mindenkinek más a haja
szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, eddig 3 félét. És márkán belül is ezt tapasztaltam: az ilyen-olyan barnáktól fekete lesz mindenhol, a sötétszőkével meg sikerül ugyan a szép világosbarna, de ősz szálakkal :( Pedig valahogy egész biztos meg lehet oldani, hát nők tömegei festik otthon a hajukat.
szept. 14. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Könnyebb lenne a válasz, ha be linketed volna, hogy pontosan melyik festékről és árnyalatról van szó. Ha nem tartós hajszínezőt és nem ammóniamentes terméket használsz, hanem normál hajfestéket azért nem fogja meg az ősz hajszálakat, mert elő kellene pigmentálni ahhoz, hogy a hajfesték képes legyen az ősz szálakat is megfogni. Az előpigmentálás azt jelenti, hogy hajfestés előtt egy kis hajfestéket langyos vízzel keverve néhány percre felkell vinni a hajadra (oxit ekkor még ne). A hajfestést ezután a szokásos módon kezd. (Amit leírtam ammóniamentesnél és hajszínezőnél nem működik, azok néhány hajmosás után ledobják a színt az ősz szálakról.)

A fodrászok ősz szálaknál kettő fajta hajfestéket használnak, van egy bázis szín ami 100% őszhajfedő, és ehhez keverik kisebb arányban a kívánt színárnyalatot. Az eredményt az eredeti alap hajszíned is befolyásolja és az is, hogy milyen hajfestékkel volt éppen legutóbb festve a hajad.

Ha nincs tapasztalatod az otthoni hajfestésben sajnos nehezen fogsz olyan eredményt kapni amivel elégedett leszel.

szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy a száma a festéknek.

Amit lehet te sötétszőkének gondsz, az lehet egy 6.34-es, amiben már pl. rézarany tónusok vannak.

Ősz haj takarásához általában kellene natúrszínt is keverni a festékhez.

Hogy érthetőbb legyen, van például egy 7.4-es réz hajfestéked. Ehhez kellene 7.0-át keverni, vagy 7N,-t.

A natúrszín tapad. Az árnyalatok pedig színeznek.

És persze rendes kellékesben vásárolt festék, megfelelő erősségű oxival a jó.

szept. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sima 6-ossal dolgoztam, amire "sötétszőke" megnevezés van írva. A saját fogalmaim szerint ez középbarna, de ez mindegy is. Oxi eszembe se jutott, mert nem világosítani akarok. Az eredeti hajszínemhez közeli ez az árnyalat. De akkor ez lehet a hiba ezek szerint.

Mindegyik válasz hasznos volt, köszönöm.

szept. 15. 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly nyar ota nem fogjak be a hajfestekek az ősz hajtoveket, le vannak olcsositva a hajfestekek.
szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!