Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak a korpás...

Mit használjak a korpás fejbőrömre? Bíztam a Head&Shoulders-ben, de egy kalap szar. Jelenleg azt használok, de amint zsírosodik a hajam, visszatér a korpa is. Már mindent kipróbáltam, végleg semmi nem szüntette meg a korpát. Zsíros korpám van. 32/N

Figyelt kérdés

Szerintem nálam ezt a túlzott faggyútermelés okozza.

Már tizenéves korom óta küzdök a visszatérő korpával és annak már közel 20 éve. Nem viszket a fejbőröm, de nagyon irritál a korpa, max 1 hétig vagyok korpamentes hajmosás után.



szept. 13. 02:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem. Több mint egy hétig nem mosol hajat?? Akkor ne csodálkozz, hogy korpás. De hogy konkrét terméket is tanácsoljak: a T-Gel sampon például elég jó, drogériákban lehet kapni.
szept. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

A Head&Shoulders (ahogy mondod) egy rakat szar. Nem való semmire és még drága is. Tele van pakolva a marketing mellett mindenféle vegyszerrel, amik tönkre teszik a hajadat/fejbőrödet.

Használj el egy ilyet legalább 1 dobozzal: [link]

Nem olcsó, de legalább kevés van benne és drága, de alternatívája nincs. Vannak gyógyszertárak is, ahol lehet kapni, nem tudom, milyen van ott a közeledben, de egy kérdést megér, hogy ne kelljen még postaköltséget is fizetni.

1 evőkanál mennyiséget keverj össze kevés vízzel, ezt masszírozd a fejbőrödbe, várj 5 percet, öblítsd le, majd mosd meg a hajadat egy normál samponnal (lehetőleg SLS:sodyum/nátrium-lauryl-sulfat NE legyen benne). A samponból a fejbőrre már ne kerüljön, csak a haj többi részére.

Én is küzdök a korpásodással, nekem leginkább az vált be, hogy mindig olyan terméket vettem, amiben nincs SLS, és sosem használtam egymás után ugyanazt a sampont. Úgy értem, hogy ha 1 kifogyott, akkor váltottam másikra, mert ha hosszútávon ugyanazt használtam, az sem tetszett. Aztán ennek ellenére is vannak olyan időszakok, amikor rájön a seggfejség, és elkezd jobban korpásodni (főleg évszakváltáskor, mint most), majd egy idő után abbahagyja.

szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg avonos korpaellenes sampont használok, de ezzel is 3-4 naponta hajat kell mossak, máskülönben zsíros, korpás lesz. Próbáltam kihúzni 1 hétig, de az én hajamnak, fejbőrömnek ez túl sok idő.
szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Jarj kocogni. Valtoztasd az etrended es a dolgokhoz valo hozzaallasod. Meditalj. A feldolgozatlan stressz okoz korpat. A szepseg belulrol jon.
szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: azért minimum egy pofon kijárna annak, aki ilyen baromságot terjeszt :D Mindig azok tudnak ilyen nagyon okosakat mondani, akiknek nincs problémájuk az adott területen.
szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 Hetente 1x mosok hajat kb.

De 5 nap után már korpás, nem kell ahhoz heteket várnom.

Igazából 3-4 naponta kellene hajat mosnom, de akkor még simán "tűrhető", nem zsíros.

Köszi, de a T-Gel van olyan drága mint a H&S, ha nem drágább. A hatásában nem kételkedem, mert biztos h jó, lehet még jobb mint a H&S, és már régóta tervezem, h kipróbálom, ha nem lenne borsos az ára. És nálam hamar elfogy egy flakon sampon mert bőségesen használom. De ha megéri az árát, miért ne? De arra meg nincs pénzem, h havonta vegyek egy flakonnal. És ha nem válik be?

szept. 16. 23:32
 7/12 A kérdező kommentje:

#2 Hát eddig őszintén szólva nem figyeltem h ne legyen benne SLS, mivel mostanáig azt se tudtam mi az. Sose nézem egy sampon összetevőjét. Én sem használtam soha ugyanazt a sampont, nekem meg ez nem tett jót, h váltogattam.

Egy időben hiába fésültem ki a hajam mosás előtt, mosás alatt folyton összetapadt és csak cibálva, tépve tudtam szétszedni. Ezt annak az adott samponnak tudtam be. Azóta nem használok Schaumát se. Mióta H&S-t használok mindig szépen szétjön a hajam mosás közben és nem tapad csomóvá össze. Ez az 1 előnye van. Ez nekem fontos mert én mosás alatt mindig az ujjaimmal szedem ki belőle a sampont, ezáltal ki is simítom és szárításnál nem kell annyit bajlódni a kifésüléssel. Balzsamot is mindig használok a jobb kifésülhetőségért. Nem lehet h attól is korpásodik?

Vagy a túl forró hajszárító. (nincs rajta sajnos hideglevegő funkció) Nyáron van h magától szárad meg, de mivel beszárítom a hajam, ahhoz meg mindenképp kell hajszárító.

szept. 16. 23:47
 8/12 A kérdező kommentje:

#2 Köszi, de amit te javasolsz nem valószínű h megveszem. Pont ez az, h kevés van benne (100 ml) és drága (3980 ft).

Ennyiért én nem veszek sampont akármilyen jó.

Nekem nem éri meg ennyit kidobni egy készítményért.

Különben az évszakváltás lehet h az én fejbőrömre is hatással van. Akkor meg mit ér az, amit javasolsz ha utána még normál samponnal is meg kell mosni a hajamat? :D Írtak föl nekem anno gyógyszertári "kevert" sampont is, de b*sztam használni mert olyan állaga volt mint egy kenőcsnek (tubusa is olyan volt), kipróbáltam, k*rva szar volt, nem akart habzani sem. Attól meg rosszul vagyok ha nem habzik egy sampon. Még régebben ráöntöttem a fejemre egy fél flakon almaecetet is, csak marta a fejbőrömet. Persze, és majd pont azt fogom neked figyelni h ne legyen egy samponban "SLS".

Mikor nem hiszem h ettől korpásodom. Itt sok más tényező is befolyásolja.

szept. 17. 00:04
 9/12 A kérdező kommentje:

#4 Az ötlet jó, mert valóban nem ártana egy teljes életmódváltoztatás, de kocogni BIZTOS h nem fogok eljárni! :D

Nem szeretek és nem is bírok.

Akkor inkább séta.

Elég az, ha a busz v a vonat után futok, ha épp elöbb jön.

Kocogni CSAK a Margitszigeten azon a speciális futópályán kocognék, de vidéken lakom.

Betonon rohadt egészségtelen a kocogás/futás. Remélem tudod. Ja és nekem nincs feldolgozatlan stressz, mert mindent kiadok magamból, soha nem tartom magamba v nyomom el a stresszt! Ezért nehéz a természetem, ezért nem bírnak velem, még a családom sem, ezért vagyok sokszor kibírhatatlan :D De inkább legyek egy hárpia mint h magamba fojtsam a dühömet!

szept. 17. 00:18
 10/12 A kérdező kommentje:

#5 Egyáltalán nem mondott hülyeséget. Nem terjeszt itt semmiféle baromságot, nem tudom miért járna ki neki a pofon.

Szted melyik részében nincs igazság? Nem értem, miért kellett lepontozni. Abban is igaza van, h a szépség belülről jön. Mert ha belül rendben vagy, az kívülről is meglátszik, a külsődön. Ha belül rendben vagy, szinte sugárzol, kivirulsz és szép vagy. Ez pedig rólam nem mondható el. Ahogyan a betegségeknek is lelki okai vannak, úgy lehet a korpának is.

szept. 17. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!