Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Két kérdés a glikolsavval...

Két kérdés a glikolsavval kapcsolatban: 1. Használhatok előtte niacinamidos arctisztítót? 2. Utána lehet hidratálót használni?

Figyelt kérdés

1. Olvastam meg láttam hogy a kettőt nem nagyon lehet kombinálni mert mindkettő hámlasztó, de nem tiszta niacinamidot használok hanem arctisztító gél formájában (amiben van szalicilsav is). Használjam külön ezeket? Ha igen, miért baj hogy mindkettő hámlasztó?


2. Elvileg vízzel elhatástalanodik a glikolsav, de kiszárítja az ember arcát. Használata után lehet hidratáló krémet várni (akár ha várnom is kell pár percet), vagy hagyjam szárazon?


(Kérlek ne szóljatok le ha elírtam egy kémiai nevet)



aug. 16. 00:54
 1/4 A kérdező kommentje:
*hidratáló krémet használni (2.)
aug. 16. 00:56
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Igen, lehet.

2. Nem értem, mivel a hidratálás kötelező, teljesen felesleges bármi is, ha nincs hidratáló.

Milyen glikolsav ez? Hány szazalék? Kérdéseid alapján úgy érzem, még nem használtál. Most ebben a 40 fokban semmiképp ne kezd el, mert fényérzékenyít, tiszta pigmentfolt lehetsz, 50SPF fényvédő eleve kell mellé. De ez nyártól függetlenül kellene mindennap.

aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben köszi! Amúgy tényleg csak most használom először, tegnap vettem meg amiután sok jót láttam róla.

Az első kérdésre a válaszodat picit jobban légyszi fejtsd ki

aug. 16. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Az arctisztító nem marad a bőrödön, csak max. egy percig, amíg arcot mosol. Nem koncentrált formában és nem nagy mennyiségben van venne a niacinamide és a BHA, így nem fogja a kettő bántani egymást.
aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!