Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lemosós hámlasztót és utána...

Lemosós hámlasztót és utána retinalt szabad használni?

Figyelt kérdés

Leginkább azokhoz szól a kérdés, akik tudatosan ápolják a bőrüket.

Kicsit elvesztem az információ rengetegben illetve 2 év kihagyással vágnék bele újra ebbe az egészbe csak amiket akkor tudtam azokat nagyrészt sajnos elfelejtettem már :(

A hátam brutálisan foltos, néha-néha jön új pattanás rá, majd az is ott marad foltként. Használok rá az ilcsitől 0,1%-os retinal-t, peel powertől az AHA-BHA savas hámlasztót (aki esetleg nem ismeri, ez kb the ordinary aha-bha sav koppintása gyengébb verzióban), revox c-vitamin szérumot és revox glycolsavas tonerét használom. Persze nem mindent egy napon hanem minden este mást használok. Hétfőn retinal, kedden glycol, szerdán c-vitamin, csütörtökön glycol, pénteken retinal, szombaton c-vitamin és vasárnap pedig az aha-bha savas hámlasztó.

Az ilcsis retinalt leszeretném váltani majd, kozmetikusomtól kaptam amúgy, nekem túl drága és nem tetszik az illata..

tehát az lenne elsősorban a kérdésem, hogy az aha-bha savas hámlasztó után (ugyebár ezt a hámlasztót le kell mosni) használhatom-e a retinalt?

Illetve ha már így leírtam a rutinomat szerintetek így jó? Változtassak valamin? Úgy látom, hogy a hátam sokkal szebb lett mióta igyekszem nagyobb figyelmet fordítani rá. Jaj a legfontosabbat kihagytam. Fényvédő az alap reggel 😀 csak másra nincs időm úgyhogy csak az..

esetleg van még valami tippetek amivel még szebbé, jobbá tehetném a hátamat? 😊



júl. 28. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Retinalt és hámlasztót ne használj egy napon. Nagyon jó így a rutinod ahogy van.
júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Retinalt meg hámlasztót nem jó együtt használni, főleg ha most kezded el őket újra alkalmazni. Külön napokon használhatod nyugodtan.
júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Tanácsadóként azt gondolom, hogy sok ez, olyan mintha nem is tudnád mit mire kell használni, csak meglátod valahol, hogy ez is jó, meg az is jó, és csak halmozol.

Glikolsav mellé minek még AHA-BHA kombó? Ugyanaz gyakorlatilag.

Alapkérdésedre: Hámlasztó és retinal ne menjen egy rutinban.

Plusz nem is értem igazán, hogy itt most kizárólag a hátadról van szó?

És az arcod?

júl. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Második:

Igen-igen ezért is írtam, hogy elvesztem az információ rengetegben és csomó mindent elfelejtettem 😬. Akkor hanyagoljam inkább az Aha-bha savas hámlasztót?

És igen csak a hátamról van szó. Az arcom most csak alap rutint kap. Az arcomon csak a miteszerekkel van gond, szeretnék majd szép lassan vissza térni a régi rutinomhoz. Annó retinolt használtam és niacinamidot és olykor hámlasztót is.

júl. 29. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet használni, ha tudod, hogy nem vagy rá érzékeny. (Évek óta együtt használom, amikor konkrétan kerestem, és nem találtam tanulmányokat, csak női magazinos cikkecskéket, hogy valamiért nem lehet. Ezt aztán elkezdte tolni minden "tudatos" bőrápoló is...)


Kezdőként viszonr nem ajánlatos mindent egyszerre.

júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!