Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen hajjal mit lehet kezdeni?

Ilyen hajjal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg: [link]


Szép hosszú hajam volt, elkezdtem szőkíteni 3 éve, rendszeresen jártam kezelésre, vágatásra, itthon mindig használtam rá pakolást, vitamint, de elég súlyos egeszségügyi problémám lett 1 éve így nagyobb bajom is volt, mint a hajam állapota. Nem igazán ápoltam már sem olajakkal, sem pakolással, kezelésre végképp nem jártam el, jól lenőtt, és mikor kicsit összeszedtem magam idén márciusban, elmentem megint szőkíteni. Na ekkor kezdett törni le darabjaiban.

Már voltam 2-szer kezelésen, itthon is kezelem professzionális termékekkel, olajjal. Sajnos egyre rosszabb a helyzet. Alig lehet kifésülni, és törik tovább. Ezen már csak az olló segít?

Szinte szivenütött, hogy a szép egészséges hajamból ez lett, de akkor tényleg nem tudtam erre gondolni.

Érdekelne még, hogy milyen hajvitamin vált be nektek és ha lehet ezzel kezdeni valamit?

1 hónapja kezdtem el szedni a Forcapilt régebben is szedtem akkor bevált.

Köszi szépen!

26 N


júl. 2. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Befesteted, éppen hogy vállig érő hosszra vágatod.

Ez alap.

Ha újítani akarsz, akkor a fodrászod tanácsot fog adni,

hog az arcformádhoz, arcszínedhez mi illene.

A döntés nálad.

Mivel nem látom az arcodat (ovális, hosszúkás, szögletes, kerek) konkrét tanácsot nem lehet adni.

júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

"Ezen már csak az olló segít?"

A töredezést nem fogod tudni visszacsinálni, viszont mehet egyre feljebb a hajszálak mentén (fog is), szóval igen, azokat a részeket muszáj lesz levágni


Konkrét termékeket nem tudok ajánlani, de (vágás után) használj kíméletes sampont (szulfátmenteset), hajmaszkot, balzsamot, olajat a végére (mosás előtt a tövekre is tehetsz pár órára)

Emellett figyelj hogy egészségesen étkezz, azon is múlik

Ezekre figyelj: A+C+D+E-vitamin, vas, cink

júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Durván vashiányos vagyok, valószínű ez is rásegít, meg hpgy legyengült teljesen a szervezetem az utóbbi évben.

Köszi a tanácsot!!

júl. 2. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

A változatos tápanyagok, ahol kell, étrend-kiegészítővel segítés, és ha van a szervezetedben gyulladás, annak megszűnése a haj egészséges növekedését segíti.

A meglévő haj állapotát ápolással lehet befolyásolni, illetve a töredezett hajvégeket érdemes egészségesre vágatni.

Előbb a szöveget olvastam, utána kattintottam a képre, és őszintén szólva sokkal rosszabbra számítottam, szerintem nem olyan vészes a helyzet. A színét inkább árnyalni lenne érdemes (toner), mint megint ráfesteni - ha már sérült, könnyen szivárog belőle a ráfestett szín, ezért rendszeresen vissza kellene frissíteni, így nem lenne igazán kíméletes a hajhoz.

Töredezésre, mármint a megállítására nekem bevált a K18, de elég megosztó a termék. Drága, 5000 Ft körül van egy kb 5 alkalomra elég tubuska (5 ml, kb 1 ml-t kell használni alkalmanként), maga a kúra eleve is 4-6 alkalomra van előírva, szóval sokkal többet amúgy sincs sok értelme venni. Nekem első két használatkor leginkább semmilyennek tűnt, aztán az 5. már látványos volt, és a töredezés is abbamaradt. Azóta kb havonta egyszer használom.

De hogy csak az olló segítene, azt nem gondolom. Más kérdés, hogy ha nincs energiád vacakolni vele és nem is bánod a rövidebb hajat, biztos könnyebben kezelhető lenne egy jelentős vágástól, de kényszer szerintem nincs.

júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma vágattam belőle fodrásznál váll alá ér egy picivel. Nem szeretem a rövid hajat, a hosszú amúgy is jobban áll. A fodrász is azt mondta, hogy vannak kezelések, pl olaplex, ami segít helyreállítania sérült haj szerkezetét is állítólag és meglátom jobban fog nőni, így hogy egészségesek a végei, mármint kevésbé fof visszatöredezni.

Már sokszor megígértem magamnak, hogy nem szőkítem, de aztán mégis, mert az eredeti szinem annyira semilyen.

Most tett rá olaplex kezelést, visszavágta a végeket, 2 havonta jövök kezelésre, meg a vitaminokkal remélem hamar visszanő.


Ilyen volt 1 éve:

[link]

júl. 3. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába ápolod, a szőkítés akkor is nagyon tönkreteszi a hajat. Facen vannak hajápolós csoportok, rengetegen panaszkodnak arra, hogy a szőkítéstől mennyire törik a hajuk, hiába ápolják
júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Végéből vágni, és befesteni. Fodrász majd segít, hogy mi az amivel jól érzed magad de jól is áll.
júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű, szép!! Na jó, értem, miért vagy csalódott.

Olaplex-et otthon is tehetsz rá akár minden héten, a fodrászos kezelések között, az otthoni verziót notinon, alzán stb. is árulják, az Olaplex No.3 való erre. A két hónap úgyis picit távol esik egymástól, de én se akarnék állandóan a fodrásznál ülni.

De az Olaplex fodrász kit is könnyen beszerezhető és használható önálló kezelésként (standalone treatmlent) otthon, a hatóidő miatt elmegy vele egy órácska otthon is. Olaplex Traveling Stylist Kit, 10-15 alkalomra elég, konkrétan ugyanaz, amit a fodrászod rátesz.

A K18 treatment-et jobban szeretem, mert egyszerűbb használni (4 perc, nem kell lemosni), az én hajamon picit gyorsabban és jobban is hat, eredetileg ez is professzionális használatra készült.

Ha bármelyiket rá tudod dobni otthon a hajadra, sokkal gyorsabban jön helyre - annyira, amennyire helyre tud jönni. Szűz haj nem lesz belőle, de nekem látványos különbség volt és gyorsan abbamaradt a további törés is.

(4-es)

júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tedd le a hajfestést, szőkítést és hagyd regenerálódni szerencsétlen hajszerkezetedet!


Nem veszitek komolyan ezt a témát... s naívan hinni akartok a maketing özönnek, hogy visszafordítható a folyamat pár kenceficével, vitaminnal.


Rengetegen kérdezik "mi a titkod, hogy ilyen szép a hajad?"


Fenekem alá ér. Jó állapotú.

Ajánlatokat is kapok rá.


Több ismerősöm és volt suli társak küzdenek hajproblémával és ami közös bennük:

- festik, szőkítik a hajukat

- folyadékbevitelük kritikán aluli

- nem megfelelően fésülik

- túlzásba viszik a hajszárítást vagy/és hajvasalóznak.


A hajhagymáknak, ami még fontos az a táplálkozás, folyadékbevitel és igen kellenek a vitaminok, ám az előbbi 2 tényező is fontos, hogy a testbe megfelelően épüljenek be a hatóanyagok.


Adott vitaminokhoz kellenek más vitaminok vagy hatóanyagok, hogy a szedése alatt megfelelő kémaiai reakció megtörténjen.


Mindez pedig kihat a hajra, bőrre és az egész szervezetre.


30+ vagyok és egy ránc sincs arcmon, hajam, körmeim (7-8mm-ről vágom vissza mindig 3-4-re) jó állapotúak.


Tegyél az egészségedért! Cselekedj a hajadért és tedd le az egyik legroncsolóbb szokást a szőkítést, ha tényleg fontos számodra a hajad!


Adj időt, hogy regenerálódjon és vigyázz magadra és rá!

tegnapelőtt 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!