Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a pattanással (inkább dudor) amiből nem jön ki semmi csak "lé"?

Figyelt kérdés

Víz szerű valami jön ki belőle.

A szemöldököm mellett van (belül) és baromira idegesít, mivel nyilván mindenki azt látja.

Mondtam már a kozmetikusnak is, bőrgyógyásznak is azt mondják, ne csináljak vele semmit, hát köszi de baromira idegesít hogy ott egy kisebb "dudor" amit tudom, hogy nem kéne piszkálni de érzem, hogy van benne "valami" de amikor kinyomom csak víz szerű folyadék jön belőle.

Pedig olyan jó lennem ha ki lehetne nyomni és eltűnne végre, de egyszerűen semmi nem jön ki a "lé"-n kívül.

Próbáltam már tűvel is körbe szúrkálni, ekkor a kis "lyukakból" ahol megszúrtam több helyen jött ez a folyadék. Jól is esett neki a szúrás, mert olyasmi lenne mint egy hólyag, de nem az.

Egyszerűen megőrölök, hogy nem múlik. Volt már, hogy tényleg nem piszkáltam, vártam hogy menjen világgá.

Ha teszek alapozót a fejemre, néha egy ici picit begyullad és jön ki beőle egy kis sárga de utána továbbra is csak a "folyadék" ugyanúgy.....


2023. nov. 10. 21:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem jön ki belőle semmi csak víz.
2023. nov. 16. 23:42
 12/18 anonim ***** válasza:

10es, a szoli nem fogja megoldani. Sõt, ha a bõrréteg sérült, pont hogy még érzékenyebb sérülésekre, sugárzásra.

A miteszerek bele tudnak égni a bõrbe.


Ezért van csomó olyan nõnek bõrrákja, akik a 90es-2000es években voltak tizen-huszon évesek, mert orrba-szájba szoliztak, ha kell ha nem.

2023. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12

Mai világban is rengetegen szoliznak.

Egyébként nekem javasolta is a kozmetikus hogy szárítja a pattanásokat, de mivel nekem sok a folt így nem járok.

2023. nov. 21. 13:31
 14/18 anonim ***** válasza:

13, Ja és dohányoznak is. Anno még az asztmára is írt fel szivart meg cigarettát orvos, de ez nem jelenti azt, hogy nem káros.


Az, hogy valaki a saját bõrét viszi vásárra, esztétikai okokból, az az õ dolga.

2023. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

havonta 2x elmegy valaki esztétikai okokból az nem káros.

Van egy csomó krém ami sokkal károsabb.

2023. nov. 21. 14:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha a bõr sérült, akkor nem véd a sugárzás ellen. Szóval de igen, lehet az.


Az se mindegy mennyire vagy sápadt normál esetben.

2023. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nekem a bőrgyógyász is mondta, hogy lehet menni, ha nincs túlzásba véve.

Én azért nem szeretnék mert idegesítenek a foltok, de pattanásokra mondta, hogy kifejezetten jó ha leszárítja.

2023. nov. 21. 17:51
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másik kommentelővel. Az, hogy valaki (főleg orvos) egészségre káros dolgot javasol, akkor lehet másikat kellene keresni. Kozmetikusból is. Az uv sugárzás általi roncsolás nem tesz jót a bőrrel, ellenben károkat nagyon szépen tud okozni (nem csak a bőrben, hanem a szemben is). Nem is értem, hogy hogyan hangozhat el a szakmáját elvileg tudó is ismerő ember szájából, hogy a pattanásokat le kell szárítani... Te jó ég! A pattanást nem leszárítani kell hanem kezelni. Ha a külső kezeléssel nem javul a helyzet akkor pedig egyértelmű(nek kellene lennie), hogy belső probléma okozza, amit pedig ki kell deríteni és kezelni (gyógyítani), nem pedig elnyomni.
2023. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!