Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a pattanással (inkább dudor) amiből nem jön ki semmi csak "lé"?

Figyelt kérdés

Víz szerű valami jön ki belőle.

A szemöldököm mellett van (belül) és baromira idegesít, mivel nyilván mindenki azt látja.

Mondtam már a kozmetikusnak is, bőrgyógyásznak is azt mondják, ne csináljak vele semmit, hát köszi de baromira idegesít hogy ott egy kisebb "dudor" amit tudom, hogy nem kéne piszkálni de érzem, hogy van benne "valami" de amikor kinyomom csak víz szerű folyadék jön belőle.

Pedig olyan jó lennem ha ki lehetne nyomni és eltűnne végre, de egyszerűen semmi nem jön ki a "lé"-n kívül.

Próbáltam már tűvel is körbe szúrkálni, ekkor a kis "lyukakból" ahol megszúrtam több helyen jött ez a folyadék. Jól is esett neki a szúrás, mert olyasmi lenne mint egy hólyag, de nem az.

Egyszerűen megőrölök, hogy nem múlik. Volt már, hogy tényleg nem piszkáltam, vártam hogy menjen világgá.

Ha teszek alapozót a fejemre, néha egy ici picit begyullad és jön ki beőle egy kis sárga de utána továbbra is csak a "folyadék" ugyanúgy.....


2023. nov. 10. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fertõtlenítsd le, és ne szúrkáláld mindenféle tûkkel.


Lehet kapni ezeket a pattanás tapaszokat, amik lelohasztják. Ilyen szilikon szerû anyagnól vannak.

2023. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tettem rá kézfertőtlenítőt fertőtlenítésként.

Nem akartam mindenféle tűkkel szúrkálni, de éreztem, hogy muszáj mert feszítette az arcom a szemöldököm mellett és nyomni hiába nyomtam. Így meg lement a hólyagszerű és maradt egy seb szerű.

De ez nem igazán pattanás mert sárga nincs benne csak "nedv"


Én azt a tapaszt már próbáltam rá többször, hogy hátha kiszív belőle valamit, de inkább még rosszabb lett mivel ebben nincs sárga amit kiszívnia így az a tapasz is inkább elázott csak a nedvességtől és csak a seb marad...

2023. nov. 11. 11:43
 3/18 anonim ***** válasza:

A felhalmozódott genny, vagy lebomó szövet darabok meg a gyulladás nem feltétlen van összefüggésben.



Tud úgy pattanás nõni valahova, hogy nincs benne semmi.

Az ilyet hagyni kell, mert csak új baktériumokat, szennyezõdéseket juttatsz be a bõr alá, és ezzel rontassz a problémán.


Nem akarsz az arcodra akár éveken át látszó hegeket, igaz?



Tudom, baromira vonzó a gondolat, hogy ha kinyomod, akkor el fog tûnni. De sajnos nem minden esetben igaz ez.


Van, hogy az ok irritáció, vagy hormonális, és azzal, hogy piszkálod, csak rontassz rajta.


Ha nem látod, hogy lenne benne valami, akkor még ne nyomkodd.

És nem, nem kell elsõ vérig nyomni, az hogy a vér is elkezd jönni, nem jelenti azt hogy minden kitisztult, csak azt, hogy hegesedni fog.

2023. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Vér nem is jött belőle, csak nedv.

"Ha nem látod, hogy lenne benne valami, akkor még ne nyomkodd."

Még?! de ez már 1 éve itt van és abszolút nem akar javulni...

Néha kicsit halványabb de miután elmegyek szemöldök gyantára megint piros( mivel ott van közvetlen a szemöldököm mellett). Hiába mondom a kozmetikusnak azt mondja ne csináljak vele semmit. De azt hogy csináljam, hogy ott van 1 éve baromira idegesít és ne csináljak vele semmit. (3 kozmetikusnak is mutattam már)

2023. nov. 11. 13:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Na basszus, ha ez egy ÉVE megvan?! Ugyan ott?

Úgy, hogy nem piszkáltad?



Én mentem volna másik bõrgyógyászhoz, addig amíg valaki csinál neked biopsziát, hogy ez bôrrák-e, vagy mi van? Valszeg nem, de én nyugodtabban aludnék, ha tudnám mi van vele.

2023. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1 éve.

De piszkálni szoktam, mivel van amikor besárgul alapozótól, fényvédőtől és akkor kinyomom. Meg van amikor múlik, de havonta megyek kozmetikushoz szemöldök gyantára és akkor "feltépődik" mivel ez a szemöldököm elején van.

Hasonló mint a linken, de kisebb:

[link]

Meg mindig változik is a mérete , attól függően, hogy épp kinymom és aztán hogyan hegesedik vissza.

Nagyon bosszant már.

Voltam bőrgyógyásznál, de oda is bejutni katasztrófa. Magánba megyek, nem mintha felvetne a pénz, de egyrészt az állami még több idő, másrészt nem bírom azt a bunkóságot ami ott megy.

Magánba október végén kértem időpontot, január közepére kaptam és 22.000 ft/ konzultáció.

2023. nov. 11. 16:27
 7/18 A kérdező kommentje:
És nem véres mint a linkek csak ugyanolyat nem találok, de úgy látszik rajta h nem jön ki belőle semmi csak " nedv"
2023. nov. 11. 16:33
 8/18 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb hülyeséget nem csinálhatsz, mint hogy állandóan piszkálod, sőt tűvel szurkálod, holott egy orvos és több kozmetikus is ellenezte. Főleg, ha tényleg olyan, mint amit belinkeltél, azt hiába mutogatod kozmetikusnak, mert ez orvosi kompetencia. Ennél azért több eszed is lehetne akármennyi idős is vagy. Mielőtt kérj időpontot másik orvoshoz aki előbb fogad mert lehet kellene egy biopszia. És reménykedj, hogy az állandó piszkálással nem tettél benne még nagyobb kárt.
2023. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A bőrgyógyász is mondta, hogy csak az lehet nem nyomogatni ami NINCS és ő sem bírja ki soha, hogy ne nyomkodja ha van valami az arcán.

Első bőrgyógyász azt mondta, hogy ne egyek magvakat, csokit, chipset és 5 alkalom dermarolleres kezelést csinált. Igazából semmit nem ért, de jó sok pénzért.


A legutóbbi roaccutan kúrát javasolt.

Mutattam neki azt amiről beszélek de konkrétan semmit nem mondott rá csak azt ecsetelte, hogy milyen jó lesz a kúra.


Szerintem te sem bírnád ki ha a fejed közepén lenne egy valami amit kinyomni nem lehet, de van amikor behólyagododik és nedv jön ki belőle és csak feszül.

Nem pont olyan mint a képen írtam is csak azt akartam szemléltetni, hogy kinyomni nem lehet csak hol hólyagszerű pici pöttyös, hol meg hámlik...


Másik bőrgyógyászt nem találtam (20km körzetben) január közepe előtt.

2023. nov. 12. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyet tűvel kiböktem, majd kinyomtam. Hosszú másodpercekig szinte ropogva jött ki a trutyi belőle. Bárhol megjelent ilyen, azonnal ugyanezt tettem. Bár amióta naponta szolizom, nem lettek újabbak.
2023. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!