Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 6%-os oxi világosít a sötétre...

6%-os oxi világosít a sötétre festett hajamon? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Nem szőkét akarok, csak gesztenyebarnát, tehát 2 árnyalatot kellene leszívni. Tudom, hogy vöröses lesz a leszívás után.
2023. okt. 13. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire porózus, hány réteg festék volt rajta az évek során.
2023. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak egy, de az nagyon mélyre hatolt, vagy nem tudom mi a szakszó 😄 Igazából nagyon egészséges és hosszú hajam van, kitaláltam, hogy legyen picit sötétebb. Valószínűleg túl sötét festéket választottam, mert majdnem fekete lett. Nem tudok megbékélni ezzel a színnel, de fodrászra nem bíznám magam.

Próbáltam már szódabikarbónával, mosogatószerrel és citrommal halványítani, de semmi, csak elkezdett kiszáradni. Nem bánom, ha vágni kell belőle 10 cm-t a procedúra után, csak szabaduljak meg ettől a színtől.

2023. okt. 13. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Festéket festékkel nem lehet világosítani sajnos. Nem csak az oxin múlik mint sokan gondolják hanem a szőkítőpor az ami sokat nyom a latba. Ha nem vagy jártas benne akkor egy dobozos szőkítőt kenj rá egy tincsre és 25 perc múlva mosd le. Pár nap múlva fog látszani, hogy károsodott e a hajad. Én pl a Garnier dobozos szőkítővel kezdtem anno, ott minden adott volt a dobozban, 20 perc múlva lemostam és mehetett rá a kívánt szín. Ha félsz ettől, bizd fodrászra. Ha van egy kis jártasságod benne és fel tudod olyan gyorsan kenni a hajadra a szőkítőt, hogy max 25 percet legyen rajta akkor megpróbálhatod.

Fontos, hogy először csak egy tincsen kísérletezz, így nem fog tönkremenni a hajad ha elszúrod.

Nyilván a fodrász biztosabb, de a mai világban nagyon nem mindegy, hogy 20.000 vagy 2ezer ftbol meg lehet oldani.

Ha magadnak szeretnéd csinálni írj nyugodtan privat üzenetet és részletesen leírom lépésről lépésre, hogy mi az amire oda kell figyelni.

2023. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!