Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Október közepétől indulok egy...

Október közepétől indulok egy erős mélyhámlasztó kúrára, 3 alkalmas, TCA savval, először 20%, majd 30%, és végül 50%?

Figyelt kérdés
Szóval az akne utáni hiperpigmentációt fogjuk eltüntetni a bőrgyógyásszal. Viszont kicsit félek, mivel ezek nagyon erős savak, egyből megnyitják a bőrt, és elvileg csak egy picit csíp, és kellemetlen, de videókban meg majdnem elsírják magukat. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a dologgal kapcsolatosan? Péntekenként kozmetikai arctisztítás lesz a klinikán, hétfőn pedig kerül fel a sav, így a kitisztult pórusokba fog jobban tudni behatolni a sav. Havonta ismételjük.
2023. szept. 12. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Pont ilyenen nem voltam, de használtam erős savakat. Ordinary 30+2-es aha-bha savjat(ez is csiked az elején, de megszokhato), 50-esbol meg toskani glikolsavjat használtam. Az is tudott égetni, de 5-10 percnél többet nem igen volt a fejemen. Első alkalommal úgymond leesett a fejem, hamlott meg ilyenek(egyébként korábban kozmetikusnál 2B bio peeling is ilyen hatású volt, szóval szerintem nem rontottam el semmit), később meg nem volt már hamlas.


Szerintem egy ilyen erős sav nem tud kicsit csípni, de birhato tartományban kell maradnia. Szerintem nem lenne szabad elviselhetetlennek lennie a fajdalomnak.


Emellett meg otthon kiemelten figyelj a bőrápolásra. Remélhetőleg fogsz kapni otthonapolo csomagot, de ha nem, akkor már most vegyél egy alapcsomagot. Gyengéd vizes bázisú lemosó, csak estére egy olajos lemosó, egy hidratáló és egy 50-es fényvédő. A fényvédőt meg tényleg kend minimum reggel és egyszer nap közben, mert hiába október meg őszi-téli időszak, az uv sokkal jobban fogja karositani a bőrödet a sav miatt.

2023. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van rutinom, olajos lemosó helyett micellás vizet használok a lemosóm előtt, mert az olajos lemosótól az alapból is zsíros bőröm még zsírosabb lesz. 3 éve használok 50+ fényvédőt. Egyébként a glikolsav és a bármi ilyen sav közelében sincs a TCA savnak, a The Ordinary is AHA + BHA sav, és a glikolsav is egy AHA sav, a TCA sav viszont teljesen más, ami egyből nyitja a bőrt, tehát össze sem hasonlítható a kettő, ezt csak orvos használhatja, kizárólag kesztyűben, de köszi a tippeket!
2023. szept. 12. 21:41
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez a bőr mélyebb rétegeit is felnyitja:


[link]

2023. szept. 12. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!