Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kémiai mélyhámlasztás?

Kémiai mélyhámlasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rendeltem AHA savas (24%-os) hámlasztót, az lenne a kérdésem, hogy ez kémiai hámlasztásnak felel e meg (amit a kozmetikusoknál lehet kérni, mint szolgáltatás)?

Illetve van e valakinek hasonló otthoni tapasztalata ezzel az AHA savas hámlasztóval, mennyire hatásos akár az első alkalommal? Augusztus óta megmaradt pattanás által okozott heget, foltot szeretnék vele eltüntetni, vajon megállja a helyét ez a termék?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. nov. 7. 15:32
 1/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Az AHA nagyon jó hámlasztó, a 24% elég erős, ne használd hetente egynél többször (bár én nem is kezdenék egyből 24%-ossal). Én hetente AHÁ-zok, én csak 8-10%-osat szoktam használni, nekem az elég, ha túlhámlasztod az arcod, sokkal rosszabb lesz, mint előtte, ésszel csináld.

Még ekkora (8-10%) koncentrációval is van eredménye elsőre, sokkal puhább tőle az arc, nincsenek száraz cafrangok, folthalványító hatására azonban többet kell várni. Az AHA nagyon jó folthalványító, sőt, anti-aging hatása is van. Mindenképpen használj fényvédőt nappal, ha hámlasztani fogsz!!!

Amúgy nem mondanám, mélyhámlasztásnak, az AHA csak a felszíni elhalt bőrt szedi le, az nem hatol olyan mélyre, a BHA inkább mélyebbre megy, mivel az a pórus belsejét is hámlasztja.

2015. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Most nincs rajtam pattanás, csak csomó barna folt, mely a pattanás "utóterméke", de mégse érzem magam így jól, mert hiába nem vagyok pattanásos, a bőröm nem szép ettől még. :S 10%-os AHA és BHA hámlasztóbol melyik terméket ajánlanád? illetve Budapesten hol tudom beszerezni?
2015. nov. 7. 15:44
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Szívesen!

Használd a 24%-osat nyugodtan, csak ne hagyd fent túl sokáig (max 30 perc), akkor nem hiszem, hogy baj lesz, és másfél-kéthetente használd csak, főleg eleinte. Az Anacondásat vetted meg? Azt hiszem, annak van 24%-os AHA széruma.

Ugyanennek van a standard változata, ami 10%-os, de a Paula's Choice-nak is van 10%-os AHÁ-ja, csak az jóval drágább és netről rendelhető.

Ha apró, felszíni mitesszerek, pattik jönnek ki rajtad, ha még jobban hámlik a bőröd, mint előtte,ha irritált, piros, akkor túl erős a 24%-os, használd ritkábban, használd kevesebb ideig, esetleg válts egy gyengébbre.

2015. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, anacondásat rendeltem, egyelőre készlethiány van, remélem a hét folyamán azért megérkezik. (24%, intenzív szérum) Te használtad ezt a terméket? Tapasztalatok? Van olyan jó, mint a Paulas Choice?
2015. nov. 8. 23:32
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Én nem használtam, de általában jókat mondanak róla
2015. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, úgy néz ki, a 24%-os nagyon készlethiányos (már 1 hete semmi hír felőle), így mivel a 10%-os van raktáron, így azt is berendeltem, mivel legkésőbb szerdán már szeretném elkezdeni a hámlasztást. Vajon a 10%-os szérum is megállja a helyét? Félek, hogy sokkal gyengébb, így kisebb a látványos hatás/eredmény.
2015. nov. 10. 09:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Az normális, ha az első használat után nem érzek semmi "változást"? Anaconda Intenzív szérumot használom, mely 24%-os AHA savat tartalmaz. Felkentem (vékony rétegben), hagytam 38 percig az arcomon (30 percig szerettem volna, de elnéztem az órát :D ), aztán lemostam. Abszolút nem volt piros az arcom, valamint változást se érzékeltem, hogy hámlott volna a bőröm. Míg rajtam volt, éreztem egy kis csípő, bizsergő érzést, de azonkívül semmi. :S
2015. nov. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!