Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez jó borapolasi rutinnak...

Ez jó borapolasi rutinnak számít egy zsíros, pattanasra hajlamos, ám nem sok pattanassal rendelkezo 16 évesnek?

Figyelt kérdés

Reggeli: Gyogyszappanos mosás, DM sajátmárkás szemkornyekapolo, Essence nappali niacinamidos szerum. (Smink nincs, csak folyékony pirosito, szempillaspirál és púder(ami szintén Essence)

Este: Gyogyszappanos mosás, DM szemkornyekapolo, Garnier éjszakai C vitaminos szérum


Ezeken kívül néha arany maszk, néha fekete garnieres lehúzható, vagy szenmaszk. A számra vazelin.


Sötét, pattanások után maradt foltokra kinek mi vált be?

Fényvédő beszerzése folyamatban az tudom hogy kelleni fog még. Ezen kívül valami jó hamlaszto szérum? Azt hogyan kell használni?

Valamint tag porusokra valami?

És az orrom lévő fekete pöttyökre?



2023. aug. 17. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gyógyszappant felejtsd el. Helyette víz bázisú lemosót használj (1000 ft-tól található), és a lehúzhatos maszkokat is kerüld mert felsérti a bőrt.


Sötét foltok, c vitamin vagy retinolt ajánlok.


Hámlasztót általában heti 2-3-szor használunk és legtöbb esetben este. Szalicinsav vagy niacinamide ami nekem bevált (ezt kettő különböző hámlasztó. Én úgy szoktam egyik este nia másik este szalicinsav, hisz az egyik aha másik bha ami azt jelenti, hogy egyik belülről, míg a másik külső miteszerekre és pattanásokra jó)


Tág pórust nem nagyon lehet eltűntetni.


Agyagmaszk esetleg.

2023. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Minden rossz amit és ahogy használsz. Szappan nem való arcra, túl lúgos a kémhatása, nagyon szárít és hosszútávon tönkreteszi a bőr védőrétegét. Nem használsz se hidratálót se fényvédőt. Szemkörnyékápoló szinte felesleges, bőven megteszi oda az arcra való krém (bár nem mindegyik).

Mielőtt bármit megveszel kell egy jó bőrdiagnosztika, anélkül semminek semmi értelme.

2023. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A szappan direkt arcra való gyogyszappan...

Hidratalni az esti C vitaminos szérum hidratál. Nappalra valóban nem használok, mivel egész nap zsíros és fényes lesz a bőröm tőle. Ezert használok éjszakára. Fenyvedot pedig hamarosan szerzek be mint mondtam.

1.koszonom

Hol lehet bordiagnosztikara menni?

2023. aug. 18. 08:35
 4/15 A kérdező kommentje:
Amit az 1.mondott lemosot szerzek be akkor a szappan helyett.
2023. aug. 18. 08:51
 5/15 anonim ***** válasza:

C vitaminos szérum mellé egy hidratáló krémre gondolt a kettes. Ha zsíros a bőröd akkor olyanra valót szerezz be. Ott is van ami 1000 ft kezdődik, de a legolcsóbbak nem bírják ki sokáig tapasztalataim szerint.


Őszintén én sose mentem bőrdiagnozisra, mert a kozmetikusom és én magam is észre vettem, hogy zsíros bőröm van.

2023. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3. Igen én is tisztában vagyok vele milyen a borom. Beszerzek valami hidratalot.
2023. aug. 18. 09:41
 7/15 A kérdező kommentje:

Beszereztem a kétféle hamlasztot (szérum) ,retinolos szerumot


Akkor ezeket hogy építsen be a rutinomba mégegyszer legyszives?

2023. aug. 18. 14:19
 8/15 A kérdező kommentje:
Emellett egy teafas tisztító gélt, az megfelel?
2023. aug. 18. 14:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha tisztában vagy a bőröddel akkor melyik zsíros bőrtípusod van a kettő közül? Van emellett más is? Erre a bőrtípusra való krémet kell venni. 16 évesen retinolra egyáltalán nincs szükséged, ahogy otthoni hámlasztásra sem, a teafás cucc meg főleg borzasztó rossz. Ezért írtam inkább, hogy menj el egy kozmetikushoz. De ahogy látom úgyse mész inkább összevásárolsz mindent és itt kérdezgeted majd mit mire, hogyan és mikor használj.
2023. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi mar van hidratálóm, a teafassal mi a probléma? Meg csak azt sem tudod milyet vettem pontosan. Én úgy tudom négy féle bortipus van.

A kérdésre meg várom a választ, de nem tőled.

2023. aug. 18. 18:12
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!