Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mi vált be hajnövesztésr...

Kinek mi vált be hajnövesztésre/dúsításra?

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
kifejezetten arra való samponok, fejbőr maszírozás is segít a hajnövekedésben, egyébként a haj típustól függ, hajpakolások stb. de a hajvágás semmiképpen nem növeszti, tehát szerintem soha többé nem fogom már levágatni :D
2023. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Sok mindent kipróbáltam már én is, különféle hajnövesztő szerektől elkezdve, természetes hajnövesztőkig, olajokat, ricinusolajat, stb.... Azt kell, hogy mondjam, a hajad növekedését nem tudod drasztikus módon felgyorsítani. Tehát ha egy haj nő havi 1cm-t, nem fog havonta 3 centit nőni, kenheted akármivel. Hidd el, tapasztalatból mondom. Ami nekem legjobban bevált, az utóbbi években hajnövesztésre és a haj egészségesebbé tételében, dúsításában az a placentás haj ampulla. Makeup.hu-ról tudod megrendelni, egy alkalomra elég egy ampulla fele is, ára is kedvező, tehát nem dobsz ki sok pénzt a kukába, ha mégsem válna be neked. Hetente 3x használtam. Mellé még a VitaLine hajnövekedést serkentő hajszeszt használtam. Arginint, rozamringot és biotint tartalmaz, ezek nagyon jó összetevők a hajnak. Egyik nap az egyiket vittem fel a hajtövekre, másik nap a másikat. Száraz hajtőre....és nem kell kimosni, jól be kell masszírozni a fejbőrbe, az eleve jót tesz, mivel serkenti a vérkeringést. Valamennyivel gyorsabban nőtt a hajam, igen....a lenövésen láttam, hogy sűrűbben kellett volna festeni. Viszont a dússágra szembetűnő volt és meg is erősödött a hajam. Nem 1 hónap alatt, nem 2 hónap alatt.....nem egyből kell várni a csodát semmitől sem, de tartós használat mellett rengeteget segít. Belinkelem esetleg, ha érdekel....

[link]

A hajszesz pedig ez lenne, online is megtudod rendelni, vagy fodrászkellékeseknél is megtalálod, én ott szoktam vásárolni.

[link]

2023. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ricinus és rozmarignos főzet. Ha a rendszeres használatuk mellett sem gyorsul fel a növekedés, akkor az betegség vagy vitaminhiány jele és érdemes alaposan kivizsgáltatnod magad! Pl. vashiány, B vitamin hiány, szívelégtelenség, angina, pajzsmirigy alulműködés lehet az oka, ha rásegítéssel sem indul meg a hajnövekedés.
2023. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Na, ezzel az egy témával tudnék nyitni egy yt csatornát.


Dúsításra nekem a L'Oreal Stemoxydine széruma jött be. Egyik kolléganőm, akinek nagyon ritkás haja volt, egyszer munka közben kiakadt és leborult az asztalra 😄, és ránéztem, és láthatóan több haj volt a feje tetején. Ő a Redken Cerafill-t használta, de az akkor nagyon drága volt notinon, úgyhogy megnéztem, mi a hatóanyaga, és kerestem olcsóbbat, ez a fenti L'Oreal.


A másik, ami bejött a The Ordinary Multi-Peptide Serum-ja. Ezzel az egyetlen bajom, hogy nem tudtam úgy eldolgozni a fejbőrömön, hogy ne tűnjön zsírosnak. Covid alatt használtam, azóta nem merem, mert az én fejemen legalábbis úgy néz ki, mintha rosszul mostam volna hajat, és benne maradt volna egy csomó hajformázó. De működik.


Növesztésre véletlen találtam, mert én csak dúsítást akartam. Ez az Alpecin koffeines széruma. Pasis szaga van, de az alkohol miatt elillan. Mikor elkezdtem használni, ilyen nagyom szigorúan egyenesre vágott blunt bob hajam volt. A szérumot csak a fejem tetejére/elejére tettem, ott volt legfeltűnőbb a hajvesztés. És ahogy piszkáltam a hajam, éreztem, hogy nem egyvonalban ér véget a hajam, hanem elöl mintha megszaladt volna a növekedés. Egy hónap alatt 0.5-1 centivel gyorsabban nőtt, mint szokott. (Gyakrabban kellett festenem a hajamat is, gyorsabban látszott a lenövés.)

2023. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Ricinusolaj
2023. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le titeket, de köszi a válaszokat😊
2023. aug. 13. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is a megfelő étkezés.


Ha tápanyag hiányod van, az látszani fog a hajadon.

Pirulákat szedhetsz, de első sorban az étkezésed legyen rendben.


Dúsítani ténylegesen csak beültetéssel lehet, nem lesz több hajhagymád csak úgy.

A hajszál vastagsága és textúrája genetikus, vékonyszálú europer hajból nem lesz afró.

Max annyit lehet vele, hogy úgy beszárítod, vagy daueroltatod, hogy teltebbnek tűnjön, illetve ha úgy van levágva, hogy a rétegek kidogbják picit.


A haj, amit látsz, már halott. Ezt max fenntartani lehet.


Amennyiben mechanikailag sérül, kopik, törik, azt már senki nem állítja vissza.

Ez olyan mint egy lukas pulóver, ha egyszer elkezd szaladni a szem, nehéz megállítani.

Amit Sophia2 mond, az emiatt butaság, ha szét van törve a hajad, akkor vagy levágod, vagy ki fog kopni magától. Az, hogy hosszú, még nem jelenti azt, hogy szép is.


Pl ha a hajad fele a hátad közepéig ér, a másik fele a fenekedig és az egész sprőd, töredezett, az se nem szép, se nem fenntartjatóm el fogsz jutni addig, hogy több törik mint ami nő.


Emiatt egy szatén párnahuzatot ajánlanék, puhább, kevésbé szoros hajgumit, és kímélő fésülést.


A fejbőr masszázs is segít, én általában a hajmosást megelőző nap szoktam hajloajjal átmasszírozni, hogy a vérkeringés felpezsdüljön. A hajolaj a mosás során eloszlik, a felesleg kijön, szóval nem zsírosít.


Samponból, balzsamból pedig a hajtípusnak megfelelőt kell, ez lehet sokféle. A páromnak pl vastag szálú, száraz göndör haja van, az enyém meg egyenes és inkább zsírosodik. Külön hajápolási termékeket is veszünk rá, mert ha ő az én módszeremmel mosna hajat, úgy nézne ki mint egy bála üveggyapot, ha én az övével, akkor meg olyan lennék mint egy zsírba mártott menyét. 🤭


Ha megírod a hajad típusát, akkor lehet tudok segíteni.

2023. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!