Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási rutinban mi a sorrend?

Arcápolási rutinban mi a sorrend?

Figyelt kérdés

Revox szalicilsavas szérum (2%) ; niacinamid szérum ; fényvédő, illetve akneroxid krémem van. Ezeket sorban hogy jó használni?


Az akneroxid krémet este szoktam olvastam, hogy reggelig rajta lehet hagyni de én nem szoktam mert nem bírja a bőröm sokáig max 15-20 perc.

Reggel szoktam valamelyik nap szalicilsavat, valamelyik nap niacinamidet használok. Ez után jöhet a fényvédő és aztán smink?

Nyáron sminkelni nem szoktam, de szeptembertől jön a suli újra és fogok alapozót, púdert , mert nem szép a bőröm és muszáj hogy legyen rajta alapozó, különben nem érzem komfortosan magam.


2023. aug. 10. 10:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

7es vagyok. A Rimmel piros alapozójának nem jó az összetevőlistája. Ez azt jelenti, hogy vannak benne olyan dolgok, amik károsak (lehetnek) a bőrnek, pl talc, parfüm (talán az inci utolsó elemeinek egyikeként elmegy, de itt középen van).

Úgy tudod megnézni, hogy krémmánián rákeresel, és ott az összetevőknél fel vannak sorolva, és színnel vannak jelölve az összetevői. A zöld a jó, a narancssárga a közepes, a piros pedig a rossz összetevő. De ha rámész az összetevőre, el tudod olvasni bővebben is, hogy káros-e.

A Rimmelnek egyébként a Kind&free vonala nagyon jó, annak szép az INCI-je (összetevőlistája). A kind&free púdert nagyon ajánlom.

Alapozónak én a koreai bb, cc krémeket ajánlom. Nem olyanok, mint az általában drogériában kapható bb krémek, hanem van fedésük, sokszor jobbak is, mint egy alapozónak. Akad köztük full coverage is, valamint plusz fényvédelmet is adnak (van bennük spf).

Ha gyulladt a bőröd, szerintem érdemes odafigyelni arra, hogy milyen alapozót/púdert használsz, mert könnyen elronthatod vele a rutinozást. Mert pl kitisztítod a pórusaidat a BHA hámlasztóval, majd eltömíted a talccal, ami az alapozóban/púderben van. Megnyugtatod a hidratálókrémeddel, majd irritálhatod a parfümmel. Nem mindenki érzékeny az illatanyagokra, de hosszútávon káros hatása lehet, még ha nem is irritál. INCI utolsó helyén talán elnézhető, ha beválik valami, de a legjobb kerülni.

2023. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!