Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási rutinban mi a sorrend?

Arcápolási rutinban mi a sorrend?

Figyelt kérdés

Revox szalicilsavas szérum (2%) ; niacinamid szérum ; fényvédő, illetve akneroxid krémem van. Ezeket sorban hogy jó használni?


Az akneroxid krémet este szoktam olvastam, hogy reggelig rajta lehet hagyni de én nem szoktam mert nem bírja a bőröm sokáig max 15-20 perc.

Reggel szoktam valamelyik nap szalicilsavat, valamelyik nap niacinamidet használok. Ez után jöhet a fényvédő és aztán smink?

Nyáron sminkelni nem szoktam, de szeptembertől jön a suli újra és fogok alapozót, púdert , mert nem szép a bőröm és muszáj hogy legyen rajta alapozó, különben nem érzem komfortosan magam.


2023. aug. 10. 10:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akneroxid után estére még hidratálót szoktam mert szárít (azt elfelejtettem)
2023. aug. 10. 10:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem így jó, ha bevált neked. Estére van hidratálókrém?
2023. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy van, akkor semmi:D
2023. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy bevált, csak kísérletezem.

Nem szép az arcon, a fényvédőt is csak a héten kezdtem

2023. aug. 10. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Soha nem értem azt, aki itt kérdez, és elfogad akármilyen választ, mint maga menne az info után.
2023. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hol menjek utána ???? XD

Kopogtassak be a kozmetikába esetleg, hogy kell csinálni vagy mire gondoltál ? -.-"

Nem elfogad akármilyen választ, vannak olyanok akik leírják ők, hogy csinálják és lehet belőle meríteni nem mindenki seggfej :)

2023. aug. 10. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Általában sűrűség szerint kell sorban menni. A leghígabbal kell kezdeni. Kivéve, ha AHA savat kensz, mert azt mindig elsőként kell. Valamint a fényvédőnek mindig utolsónak kell lennie a smink előtt. Szerintem jó úgy, ahogy írtad.

az Akneroxidot sokan használják a lemosós módszerrel, mert kb 5 perc alatt kifejti a hatásának lényegét. Ha nem bírja a bőröd, akkor jobb is, ha lemosod.

Alapozót, púdert majd ha használsz, próbálj olyat venni, aminek szép az összetevőlistája.

2023. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm szépen hogy leirtad

Szép a listája ezt hogy érted?

Rimmel London piros színű alapozóm van

A púder pedig avonos régi de az vált be

2023. aug. 11. 07:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nincs hidratálód? A szalicilsavat maximum heti 2 alkalommal lehet használni, de igazából nem javasolt a használata mert hosszútávon csúnya károkat tud okozni (kozmetikusként mondom, nem influenszerként aki nem ért hozzá). Legyen egy jó hidratáló krémed amiben ezek a hatóanyagok is benne vannak. Az akneroxidot is csak szükség esetén javasolt használni és legjobb lokálisan.
2023. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Kedves Kozmetikus!

Írtam a hidratálót is.

Szalicilsavat kozmetikus és bőrgyógyász is ajánlotta nekem.

Van olyan hidratáló amiben van szalicilsav? vagy hogy érted, hogy hidratáló amiben "ezek" benne vannak?

Az akneroxidot papitkában javasolták. Van rá szükség mivel elég gyulladt az arcom. És ott úgy mondták, hogy egész arcra. Igaz nekem annyi helyen van "pöttyöm" hogy az kb egész arc.

2023. aug. 11. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!