Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyulladt arca mi vált be nektek?

Gyulladt arca mi vált be nektek?

Figyelt kérdés

PCOS-em van, rossmanból/ dm-ből nem szoktam vásárolni ilyen termékeket, inkább gyógyszertár.

Bőrgyógyásznál voltam már de lényegében annyit mondott, hogy ne egyek liszteset/cukrosat. Próbálom betartani, de nem mindig jön össze.

Cera-Ve arclemosót használok, ezt szeretem, de mindig megjelennek gyulladások az arcomon. Kozmetikushoz is szoktam menni, de nem sokat ér. Kinyomkodja pár nap múlva ott van és a helye is megmarad sajnos.

Szeretnék valami krémet vagy maszkot, ami lehúzza a gyulladást és fényvédőt is. Tudom hogy nem olcsó, de ha nem 30.000 Ft lenne/ darab az jó lenne.


2023. aug. 7. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A pcos-sed karban van tartva?

Ezen kívül ami még okozhat durva pattanásokat, azok a fránya gócok. Amíg rejtetten ott van kenheted magadra az atyaúristent, akkor sem lesz javulás.


Sajnos most én is ilyen helyzetben vagyok. Eddig talán a kék lukács kenőcs volt az egyetlen ami valamelyest segített gyulladások visszaszorításában.

2023. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-essel egyetértek, a problémát kell mindenképpen kezelni, mert a pattanások annak a tünetei. Kezelheted kívülről, de mindig vissza fognak jönni. Viszont ha a kozmetikai kezelés nem vált be, akkor válts kozmetikust. Főleg, hogy nem ajánlott otthonra arcápolót. Ne bolti és gyógyszertári cuccokban gondolkodj (a gyógyszertári nem lesz jobb attól, csak mert ott kapható)
2023. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy van karban tartva hogy 2gramm myo inozitolt szedek, illetve merckformin xr 500at.

Próbálom kerülni a lisztes, cukros dolgokat. A 160 grammos diétát nem tartom, attól megőrülök.


És a gócok ellen mit lehet tenni?


Akneroxid krémet javasoltak a patikában.

2023. aug. 8. 08:55
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 3kozmetikusnál jártam.

Revox niacinamid, szalicilsavas szerumot ajánlottak amit használok is de változás semmi


Pcos-t próbálom kezelni amit fentebb írtam.

Ezen kívül mit tehetnék hogy jobb legyen?


Úgy értettem a gyógyszertárit hogy az ott kapható pl Cera-Ve nekem sokkal jobban bejött mint pl a Garnier lemosók

2023. aug. 8. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok újra. A góckutatas több orvosi vizsgálatot jelent. Fogászat(panoráma rtg-vel), fül orr gégész(esetleg kérhet orrmellekureg rtg-t), nőgyógyászat, labor mindenképpen. Képalkotókbol még szóba jöhet a mellkas rtg, hasi uh, más szakvizsgalatokbol a belgyógyászat, szemészet, urológia, gasztroenterologia és nem utolsó sorban a bőrgyógyász, hogy a kész leleteket attekintse.


Én eddig pl fogászaton, nőgyógyászaton, laborban és mellkas rtg-n voltam. Jovoheten megyek a gégészhez és majd a többi vizsgálatot a bőrgyógyászra bízom. Nekem pl a fogászat lett pozitív. Elvileg be van gyulladva a jobb alsó bölcsességfogam, de nem kaptam antibiotikumot 🤷‍♀️(???), mert nincs feldagadva a fél arcom és nem fáj.

2023. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pedig 2-es vagyok ismét. Ha ezeket ajánlotta a kozmetikus akkor sürgősen válts és keress egy jobbat. Minden másban pedig a másik hozzászólóval értek egyet. Ez egy hosszadalmas folyamat, és ha mindenhol jók lesznek az eredményeid akkor sem mondható feleslegesnek egyik vizsgálat sem, mert legalább tudod, hogy minden rendben van veled.
2023. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#1 én voltam már mindenhol. Nőgyógyászhoz fél évente, endokrinológushoz 3 havonta járok.

Fogorvos csak fogkő csiszolást csinált. Nem fájnak a fogaim.

Pcos problémák van ezt már tudjuk, de ettől az arcom nem javult.

#2 3 kozmetikusnál jártam az elmúlt fél évében de ők nem orvosok. Kinyomkodja a fejem, másnap ugyanolyan vagy max 2 nap múlva. Oké hogy nem felesleges de rengeteg pénz. Bőrgyógyásznál is csak egy konzultáció amikor semmit nem csinál csak beszél 10.000 Ft, legalább érne valamit de sajnos nem. Annyit mondott ne egyek lisztes meg cukros dolgokat.

Menjek el hozzá kezelésre 6 alkalom és talán látszik valami. Alkalmanként 50.000 Ft erre sajnos nem volt pénzem.

2023. aug. 9. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!