Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan építsek ki magamnak...

Hogyan építsek ki magamnak egy megfelelő bőrápolási rutint? Mik a fontos részei?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit kellemetlenül érzem magam ezen a téren, mivel már 19 éves vagyok. Ez előtt nem törődtem a bőrömmel, nem éreztem szükségesnek. Most teljesen el vagyok veszve, környezetemben lévőktől nem szeretnék segítséget kérni már.


Annyit tudok hogy olajos bőröm van, sehol sem kifejezetten problémás az állam leszámítva, ahol a őr néhol el van szineződve a pattanások utáni hegek miatt. Gyakran van pattanásom ezen a részen, máshol viszont tényleg nem szokott lenni.

Egyedül micellás vizet használok, illetve a pattanásoknál klindamicint (ami segíteni is szokott, gyorsabban elmúlnak tőle).


Szeretnék kiépíteni egy rutint, ami segít abban hogy szép maradjon a bőröm és halványabbá tegye a hegeket az államon.

Bőrgyógyászra nincs pénzem, így ha tapasztalat alapján tudnátok tanácsot vagy konkrét termékeket is ajánlani, azért nagyon hálás lennék.

Ha szükség van rá, képet is tudok csatolni az arcomról.



2023. aug. 3. 22:11
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsánat amiért ilyen feleslegesen hosszú lett, de köszönöm ha valaki veszi a fáradságot és elolvassa
2023. aug. 3. 22:11
 2/6 A kérdező kommentje:
még annyit: a diétámmal nincs semmi gond, jártam dietetikushoz, így kétlem nagyon hogy az okozná a gondot. Egyedül annyi hogy nem mindig iszom eleget, de arra már sokkal jobban odafigyelek
2023. aug. 3. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit elkezdhetsz, az az alaprutin(lemosó, hidratáló, fényvédő). Kiegészítve agyagmaszk.


Többre szerintem nincs szükség az első hetekben-hónapokban.

2023. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

1. Tisztítás (én csak micellás vizet használok, bár ez sokak szerint nem elég mert az én bőrön nagyon zsíros)

2. Szérum (dm-ből a Revox termékeket ajánlom, rájuk van írva hogy mire valók, abból tudsz választani)

3. Hidratálás (ez minden bőr típusnak fontos, zsíros bőrre vízalapút ajánlok)

4. Fényvédő (szintén Revox márka)


Foltok ellen: C-vitamin szérum


Niacinamide szérum minden bőrtípusra jó különösen zsíros bőrre


Nekem ezek a tanácsaim, viszont neked kell kitapasztalnod, mi válik be.

2023. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először kellene egy diagnosztika, hogy milyen a bőrtípusod, mi való neked, miket használhatsz és miket nem. Látatlanban nem lehet erre semmit mondani.
2023. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"így ha tapasztalat alapján tudnátok tanácsot vagy konkrét termékeket is ajánlani, azért nagyon hálás lennék"


Ezzel az a baj, hogy ha én leírom neked a saját rutinomat, attól csak NEKEM lesz szép az arcom. Mert a tapasztalat saját. Szerintem sokkal előrébb leszel, ha a neten olvasgatsz, nem itt. Aki konkrét terméket ajánl, attól nem fogadnék el tanácsot.

2023. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!