Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fényvédőt hogyan kéne használnom?

Fényvédőt hogyan kéne használnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egy ideje mindenhol csak azt látom, hogy a fényvédő milyen fontos.. Szeretném én is használni, ha tényleg ennyire elengedhetetlen, de lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban, mert nem annyira értek hozzá:

A fényvédő = naptej? Vagy külön arcra valót kell venni?

Ha reggel alapozó alá teszek, akkor az elég egész napra? Vagy hogyan kenjem be mindig újra?

Tényleg kell télen is használni?

A hidratálókrémet a fényvédő után tegyem fel?

Aki használ már huzamosabb ideje fényvédőt az milyen pozitívumokat tapasztal?



2023. júl. 31. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

A fényvédő=naptej. Viszont a testre valók zsirosabbak mint az arcra valók. Emiatt nem biztos, hogy kényelmes lesz a viselete.

A hidratáló nem kötelező, főleg ha zsíros a bőröd.


Az újrakenes tobbmindentol függ. Elsősorban az eletviteledtol. Ha napfényes irodaban dolgozol vagy sokat vagy szabadban, akkor újra kell kenni. Ha egy sötét lyukban vagy többnyire, akkor max ha mész haza. Én pl télen nem kenem újra, max nyáron, de akkor se mindig.


Ha újra akarod kenni, akkor csak simán újra felkened vagy veszel spay kiszerelésűt.


Télen is kell, dw akkor elég a 30-as is.


Ennek meg hosszútávon lesz eredménye(10+ év).

2023. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Elsősorban fényvédőt a bőr egészségének megóvása érdekében kell használni, másodsorban pedig a bőr szépségének és állapotának megóvása érdekében.


Ahogy az 1-es válaszoló is írta, a fényvédőt másnéven naptejnek hívják, de az arcra való sokkal kellemesebb összetételű, kényelmesebb a "viselete". Ha ebben elég hidratáló anyag van, akkor nem biztos, hogy szükséges külön hidratáló, legalábbis most nyáron. De ezt neked kell kitapasztalni (és ezzel nincs összefüggésben a bőrtípusod).


A megfelelő sorrend: lemosó, hidratáló, fényvédő, smink.

Én minden nap sminkelek, a fényvédőt beauty blenderrel szoktam újra felvinni. Így nem keni el a sminket, max a pirosítót kell újra felvinni.


A legegyszerűbb így megjegyezni, ami amúgy is evidens: ha világos van az azt jelenti, hogy süt a nap, vagyis van uv sugárzás, tehát kell a fényvédő. Minden évszakban, az év minden napján.

2023. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!