Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajbeultetesrol mik a tapaszta...

Hajbeultetesrol mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Betegség miatt kihullott kétoldalon a hajam,és egyszerűen semmi nem noveszti vissza.

Tudom,hogy a hajbeultetes sem garancia,hogy nem dobja ki a szervezetem,de már végső elkeseredésemben nem tudok mást csinálni.

Rengeteg mindent kipróbáltam,és egyszerűen semmi nem noveszti vissza.

Az egyetlen,amit nem próbáltam az a minoxidil.

Hová éri meg elmenni,beültetésre?

Az ára már annyira nem érdekel,esélytelen hogy 1 millió alatt megússzam,de ha segítőkészek,nem lekezeloek,akkor megéri a pénzt..


2023. júl. 13. 14:11
 1/1 anonim válasza:

Nekem elvégeztek hajbeültetést.

Kicsit "Miki-egeresedett" a fejem, de nem volt vészes.

Úgy gondoltam, hogy bevállalom.

Kuponos oldalon vettem egy 150.000 forintos kupont.

Elmentem a Bp. 1. kerületi klinikára. (nem akarok reklámot csinálni)


Folyamat:

- reggel bemész

- berajzolják a - vélhetően lefedésre kerülő - területet.


(na itt szembesítettek azzal, hogy a 150 ezres változat, nagyjából semmire sem elég. Legalább még egyszer ennyit kellene átültetni.

Oké, legyen, fizettem még 150-et a helyszínen...)


- kezdődhet a kiszedés. A fej hátsó, tarkó feletti részéből, érzéstelenítés után, egy apró éles "kanállal" kimetszik hajszálról-hajszálra a hagymákat. Ennek a kimetszésnek a mennyiségét határozza meg a fizetett összeg. Tehát ha a hátsó terület nem elég dús, akkor semmi értelme a műtétnek. (amúgy sem sok...) Ha szerencsés vagy, akkor egy kimetszett hagymában, több hajszál is van, így nagyobb az esély a dúsabb hajzatra a beültetett területen. Én szerencsés voltam, nagyon vidám volt mindenki a műtőben... Volt több olyan hagyma is, amiben 5 szál is megbújt. Sajnos, nem fog mindegyik megtelepedni, bizonyos százaléka elhal. Ezeket a hagymákat, gondosan beleteszik egy folyadékba várakozni.

- ha meg van a kívánt mennyiség, akkor végre a hátadra fekszel és egy szikével, apró bemetszéseket ejtenek a beültetésre váró területen. Annyit, amennyi hagymát kiszedtek hátulról. Ezekbe a metszésekbe fogják behelyezni a hagymákat egyesével. Konkrétam megpalántázzák a fejed :-)


Ha kész, bekötözik a fejed és mehetsz.

A műtét nem fáj, csak kellemetlen és unalmas, mert nekem pl 7 órába tellett.


Otthon, napi szinten kell valami folyadékkal spriccelni (ott adták bekeverve)

Amikor kimegy a fájdalomcsillapító hatása, akkor el fogod kezdeni felkutatni az összes fájdalomcsillapítót otthon. (tehát legyen sok...)

Tört már el a lábam úgy, hogy össze kellett csavarozni.

Tört már el az orrom úgy, hogy műtétileg kellett visszarakni a helyére.

Fájt már nem egyszer a fogam és rendszeresen fáj a fejem, de ez valami új érzés volt. Kegyetlenül szenvedtem, mintha megskalpoltak volna.

1 hét kín...

Természetesen a kötés a fejeden, tehát az alvás is problémás.

Ha vége a vajúdásnak, akkor fel kell arra készülni, hogy a beültetett terület, még sokáig paprika vörös lesz. 2-3 hónapig legalább. Ez idő alatt fox a legidiótábban kinézni, ugyanis a - többnyire - fehér fejbőrödön, lesz egy vörös csík, amiből kopottasan kikandikálnak a beültetett szálak. Ezek ki fognak hullani és ha megfelelően beilleszkednek, akkor hamarosan hozzák a "végleges" hajat.

Lassacskán, egy ritkább terület kezd el kirajzolódni. Ekkor nagy reménység járja át az ember szívét. De csalódni fog...

Nyilván, nem ültethető be olyan sűrűn, mint amilyen a valóságban.

Van még egy probléma. Ha a fej hátsó részét rövidre vágod (max 5-6 mm) akkor látszani fog a kimetszett terület. Nálam ez kb egy cigisdoboz nagyságú terület. Csúnya, heges terület. Ott már soha nem fog haj nőni, tehát ha azon a területen is ki fog hullani a hajam, akkor leszek igazán bajban... mondjuk előbb döglöm meg egyéb okból...

Abba is belegondoltam párszor, mi van akkor, ha tovább kopaszodom, de ez a sáv, lelkesen nő tovább... elég idiótán fogok kinézni...

Kb 6 éve volt a műtét.

Jelen állás szerint, a megrajzolt nyomvonalon, egy kopottas terület látható. Az itteni haj, érezhetően eltérő minőségű, mint a mellette lévő "gyári" változat.

Máshogy nő, más az állaga.

Ha ma valaki kifizetné helyettem a műtétet, és a fájdalmak sem lennének, akkor sem csinálnám újra, mert nem éri meg.

Ha Nálad nagyobb területet kellene megoldani, akkor az azzal járna, hogy hátulról nagyon sokat kellene kimetszeni és azt nagyobb területen elosztani.

Értelmetlen, de gyanítom, hogy sok szenvedés után, kapsz egy kopott, hiányos területet.

Lehet, hogy van erre már jobb változat, de addig, ameddig a sajátot kell egyik helyről a másikra áthelyezni, addig a fentiek tükrében, erősen megfontolandó.

2023. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!