Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik, hogy rossz termékeket...

Létezik, hogy rossz termékeket használok?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja használom az arcszérumomat, maszkokat és hidratálókat, de egyszerűen csak rosszabb lesz a bőröm valamiért. Főleg Revox termékeket használok és The Ordinary-t. Példa egy esti rutinomra: arctisztítás micellás vízzel, habzó arclemosó, niacinamidos tonik, niacinamidos mist, hámlasztás (elsőnek AHA+BHA majd glikolsav, majd mandulasav), utána szalicilsavas arcmaszk (hetente 4-5x), szérumok rétegezve (hialuronsav, niacinamid, C vitaminos, retinol), hidratáló, majd a végén olajos frissítő masszázs. Viszont valami nem oké, mert tele vagyok pattanással ilyen piros fehéres patikkal, szoktam bezoil peroxidot tenni rá, de sokszor nem segít. :/ Lehet a márka nem jó amit használok? Segítsetek kérlek.


19/L



2023. júl. 3. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok terméket használsz a bőrödöm, így nem csoda, hogy egyből látszik a negatív eredmény. Ezeknek a harmada is sok lenne.
2023. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: TikTokon van egy modell lány, akinek majdnem 2 órás az esti arcápolás rutinja és babaarca van. És neki nem értem miért nem okoznak semmit a termékek. :/
2023. júl. 3. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kétségbeejtően sok terméket lapátolsz az arcodra. Sima mosás, hámlasztó és valamilyen hidratáló cucc elég lesz szerintem.
2023. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek reagál ugyanúgy a bőre a különböző dolgokra. Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy a tiktokos lánynak természetesen is szép a bőre, genetikai alapon.


Előző válaszomból lemaradt, hogy fordulj bőrgyógyászhoz a pattanásokkal, ha nem segít rajtuk a rutinod.

2023. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Noren1989 ***** válasza:
27%
Babaarca van, a.k.a azzal született. Egyik exemmel is akarsz méricskàzni, vagy megoldod a gondjaid?
2023. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4: igen, neki alapból is sima a bőre, mondjuk ők 23 de azt mondta a videójában, hogy tizenévesen neki is sok pattanáss volt és már akkor is ezt a 2 órás rutint csinálta 18 évesen, ő valami 4 féle szérumot rétegez és 2 féle hidratálót. Csak én is be akarok illeszkedni a társadalomba és ciki a patis arc. :/
2023. júl. 3. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki. A legtöbb ember már vagy átélte vagy még hátravan számukra az, amin te éppen most mész keresztül.

24F-ként mondom, hogy a beilleszkedési vágy káros a mentális egészségre. Amikor középsulis voltam, akkor is minden második ember előbb vagy utóbb pattanásos lett és a legtöbbnek idővel elmúlt.


Még mindig azt ajánlom egyébként, hogy fordulj bőrgyógyászhoz, aki pontosan el tudja neked mondani, hogy mi fogja megoldani a problémád.


3-as és 4-es voltam.

2023. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég, ne használj ennyi mindent. Arcitsztítás, max 2 szérum, zárásnak krém. És nyáron ne hámlassz.
2023. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szóval ha nem számoljuk az arclemosót, akkor kb. 10 dolgot kensz magadra esténként ha jól értem. Az sok. Meg nyugodtan szét lehet ezt választani. Mármint pl. reggelre használd a C-vitamint és a hialuronsavat. Estére ezeket akkor már ne használd, hanem pl. csak a retinolt és a niacinamidot. De az, hogy sorra magadra kensz 10 dolgot..? A jóból is megárt a sok. Meg tényleg szükség van ennyire savra egymás után? Szerintem ha ezzel ragaszkodik az ember, akkor jobb ha inkább beosztja, hogy hétfőn ezt használja, másnap másikat...


Ha viszont a bőröd egyre csak rosszabb, akkor az egyértelműen azt jelzi, hogy ez az egész a bőrödnek túl sok és sürgősen állj le ezzel a bőrkínzással.

2023. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon sok. Felesleges ennyi lépés, de akinek tényleg hosszú rutinja van, az se úgy szokta (jó esetben), hogy 3-4 hámlasztót egymás után és társai. Ez nem is csoda, ha kikészíti a bőrödet. Ha különböző hidratálókból használnál több félét (tonikot, szérumot, krémet), az nem olyan, mint ha aktív összetevőket kensz egymás után magadra. Nem a hosszúság és a termékek mennyisége a lényeg, nagyon nem mindegy, hogy hogyan áll össze a rutin. Ne használj több hámlasztót és ha hámlasztasz, akkor aznap retinolt ne kenj még rá. Felváltva lehet, ha bírja a bőröd, de ne egyszerre.

Valami ilyesmi kéne inkább:

arctisztítás, tonik, vagy 1 hámlasztó termék vagy retinol, hialuronsav és hidratáló

Reggel meg mehet a c-vitamin, az az estibe már nem erőltetném bele. És nagyon fontos, hogy használj erős fényvédőt, ha már nyáron is hámlasztani és retinolozni akarsz. Persze amúgy is kell, de így különösen.

2023. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!