Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszínező vagy inkább Hajfesték?

Hajszínező vagy inkább Hajfesték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a hajam életemben először befesteni feketére, habár festve amúgy is van, a feketét mindig messziről elkerültem.

Rengeteg horror történetet hallottam a fekete hajfesték hatásairól, attól rengeteget hullik a haj, az a legkárosabb, roncsol és nem mertem sosem belevágni, mivelhogy az én hajam amúgy is hullik, vékonyszálú, ritka, törik, száraz és mivel hullámos és helyenként kifejezetten göndör, ezért heti szinten alsó hangon 3x kivasalom, de ez azon múlik mennyiszer kell kimozdulnom, ezen alapulva van hogy többet vagy kevesebbet vasalom. Kétlem, hogy túlélné a fekete színt főleg a mellékhatásait.

Alternatívaként feketés barna festékkel festettem, a legsötétebb barnával ami frissen festve tényleg feketének hat, de pl. természetes fényben már nem, a legnagyobb elkeseredésemre pedig kb. 2-3 mosásra olyan szinten kikopik a szín, mint ha egyáltalán nem festettem volna be. A nap ahogy szívja, szinte értelme sincs festeni… (A saját hajszínem szürkés/hamvas barna napon rezes árnyalattal.)

Már vagy 2 ugyan ilyen fekete-barna festéket próbáltam ki különböző márkából, de ugyan az az eredmény, 2-3 mosás és teljesen kijön a szín. Szeretnék végre tartósan, tényleg minden fényhatásában sötét hajat, fodrászhoz nem akarok menni, mert életem minden alkalmával mikor mentem, kivétel nélkül szörnyen alakult, pedig már mesterfodrásznál is jártam, de annyit értem el vele, hogy majdnem 100ezer forintos összegért sirattam a hajam… nem akarok fodrászhoz menni, magamnak szeretném befesteni, de nem hennával sem magamnak kikevert festékkel, ezért gondolkodtam azon, hogy vajon, a hajszínező ártalmas-e annyira, főleg a fekete, mint mondjuk egy rendes hajfesték. Azzal bemerjem festeni a fent említettekkel? Vagy tudtok esetleg olyan hajfestéket ami fekete, de nem fog kihullani a hajam vagy bármi más szörnyűség? Esetleg egy bio vagy növényi hajfesték. Mit ajánlatok?



2023. jún. 30. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hullik a hajam pedig csak a színezőt használom egyébként festékkel kezdtem,de ennek ellenére szeretem hogy fekete tetszik ez a hajszín:)

Ja és igen hamar kikopik sajnos.

2023. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hullik jobban a fekete festéktől a haj, ez csak Mende monda, mert látványosabbak a fekete szálak.

Szinezot könnyebb eltávolítani ha megunod, a festék viszont szép egyenletesen kopik ki, a színező pedig foltosan.

Száraz hajra olaj alapú festéket ajánlok. Pl: Garnier olia festéket, ez tényleg feltölti a száraz hajat, az ára sem horror.

Ha vasalod, mindig frissen mosott száraz! Hajat vasalj, hővédőt mindig használj, ne sajnald!

Hidratáló sampont és balzsamot is használj minden hajmosasnal.

Nekem több mint egy éve fekete a hajam, sosem volt még ilyen szép egészséges kinézetű, nem is nőtt meg ekkorára.

Én sem járok fodrászhoz anyagi okok miatt, vekonyszalu hullámos hajam van, heti 2x 3x vasalom és feketére festem.

Köszöni szépen jól van.

:)

2023. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Legtöbb barátnőm akinek fekete a haja festve megkérdeztem tényleg hullik-e a hajuk stb. azt mondták igen és mivel nem csak 1-2 mondta hanem az összes (6-7 lány) ezért gondoltam csak igaz, de örülök ha nem így van, szerintem bele vágok akkor is, mert addig úgy sem nyugszom meg. 😅

2023. júl. 1. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt egy fodrász csaj modnta, hogy azért tűnik jobban fel, mert ugye ael fekete hajszál feltűnőbb a fehér kádban, csempén stb, mint egy szőke vagy valami világos árnyalat.

Én havi 1x festem a hajam, nekem is nagyon engedi a színét de nem fakul meg látványosan a 2-ik 3-ik festés után. Csak az elsőt engedi magából ki valóban. Szerintem nyugodtan fesd be, nem lesz semmi baja. Garnier és a Kallos festékek nagyon jók, de ha nem vagy annyira jártas a témában inkább a garniert használd, az lakossági termék, így nem kell számolgatni. Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban írj nyugodtan.

2023. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj és még valami! Én most hajsimito/hajegyenesito krémet keresek, ami azért jó, mert ha rá rakod a hajadra és úgy vasalod ki, elvileg a párától sem hullamosodik vissza, így kevesebbet kell vasalni. Ha találok ilyet küldök ide választ, hogy hol mennyiért vettem és érdemes e használni.
2023. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor szinte semmivel nem rosszabb a festék mint a színező?

Mind a kettőtől hullhat sajnos:(

2023. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. A mai festékek és szinezők (nem a legalja) csak tartósság és oszhaj fedesben tér el lényegesen, a szinezők erre nem képesek
2023. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!