Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Legyantáztam magam alul és...

Legyantáztam magam alul és most csúnya nagyon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Meggondolatlan voltam és a semmiből legyantáztam magam 2 napja. Azóta piros, száraz, feszül a bőröm és olyan mintha hámlana is. Bekentem rögtön utána és azóta kenegetem de nem nagyon akar múlni. Valamit tudok tenni ellene vagy idővel magától elmúlik?
2023. máj. 25. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Hát ez ilyen minél több mindennel kenegeted annál lassabban gyógyul.

Az lesz kellemetlenebb amikor újra elkezd nőni a szőrőd ott ahol legyantáztad magad.


Második gyantázás után már nem lesz több ilyen kellemetlen érzésed, ha mégis az maximum pár óráig fog tartani.


Férfiak esetében az iylen kellemetlen tünetekre tökéletes a borotválkozás utáni After shave krémek, oldatok.

2023. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok hogy mi lesz hogy ha elkezd megint kinőni. Kipattog vagy miért lesz rosszabb?
2023. máj. 25. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd majd újra nőni a szőröd akkor kicsit viszketni fogsz ennyi, semmi bajod nem lesz.

Most érzékeny, szűr, érzékeny, piros a bőröd de ennyi, ennél rosszabb nem lesz.


Amikor elkezd majd nőni akkor okozhat kellemetlen pillanatokat, de ez is csak a legeslegesnő alaklommal után van, Azért lesz kellemetlen mert pld. ha ünnepségen vagy akkor hirtelen rád fog törni a viszketés és annyira intenzív lesz az érzet, hogy önkénytelenül is magadhoz fogsz nyúlni és ha más lát akkor félreértheti, ez vicces is, undi is és kellemetlen is lehet.


ne aggódj, nem lesz bajod.

Minél kevesebbszer nyúlsz oda és dörzsölöd annál korábban elmúlik a bőrirritáció. Egyébként sem szabad dörzsölni a most érzékeny bőrfelületedet, mert sebsre dörzsölheted és AKÁR ELFERTÖZÖDHET a sebed amit a dörzsüléssel idézel elő.


Az a lényeg, hogy ne kenegesd semmivel, ne nyúlj hozzá és el fog múlni. Minél tovább piszkálod magad annál lassabban gyógyul.



--- a legközelebbi gyantázás után semmi tüneted nem lesz mert a bőröd már az első használat után hozzászokik az e-féle szőrtelenítéshez.


NE AGGODJ!

2023. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam koszonom! :)
2023. máj. 25. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen normális a bőröd reakciója! Nyugi! Ami még ennél is rosszabb érzés az az amikor először epiláltál és a szőrtüszők befelé kezdenek el nőni...
2023. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha egyedül vagy otthon akkor a szabadlevegőn vagy 15x gyorsabban gyógyul, szóval ne vegyél fel bugyit, nadrágot... vagy viselj szoknyát.
2023. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Hja és a közvetlen napsütést kerüld, ne érje napsütés a borotvált felületet...


ha nyáladdal kénedbe a felületet attól a 15-ről 30 -ra gyorsul a gyógyulás.

Az emberi nyáj tele van enzimekkel amik abban segítenek, hogy a sebek gyorsabban gyógyuljanak. A gyerekek, állatok nem véletlen kapják be, nyalogatják a sebeiket.


A legjobb tipp: szabadlevegőn hagyd a felületedet és kenegesd nyállal.

2023. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Idő kell neki és örök tanulság
2023. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elmúlik és begyógyul. A gyanta nem csak a szőrt húzza, hanem a bőrt is valamennyire. Teljesen normális a reakció. Pár hét múlva meg sem látszik a gyantázás.
2023. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
19%
Egyáltalán miért kellett leszedni?Nem értem ezt a divatmajmolást!Mi köze ahhoz,hogy valaki szeret e vagy sem,hogy neked milyen ott lent???
2023. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!