Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért szorongok attól, ha...

Miért szorongok attól, ha ápolom az arcom?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, és már 5 éve elkezdtem ápolni az arcom. Viszont néha félek, hogy inkább kárt teszek magamban ezzel, mintsem hasznot. Kipróbáltam már botox hatású szérumot is, olyan maszkot is, ami csiganyálat és méhmérget tartalmaz. Hialuronsavat, retinolt, fényvédőt, hámlasztót stb használok.
2023. máj. 2. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg anyukádtól vagy más rokontól nem hallottad azt sokszor gyerekként, hogy a bőrápolás káros? Sok lánynak mondták/mondják ezt, többek közt engem is riogattak a szüleim ilyenekkel. De mindez csak a tájékozatlanságukból jön, nincs alapja. Ha normálisan, az előírásoknak megfelelően használod a termékeket abból csak előnye származhat a bőrödnek hosszú távon, ezt számos kutatás bizonyítja. (Az olyan esetektől eltekintve, ahol egy adott hatóanyagra érzékeny valaki.)
2023. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A közvetlen környezeted hogy reagál erre? Nem érdekli, hogy mit csinálsz vagy bszogatnak, hogy miért dobsz ki kozmetikumokra ennyi pénzt?


Amúgy meg tudatositsd, hogy ezzel nem teszel kárt magadban. Azért az eu-s szabályozas elég szigorú és nem engednek piacra olyan terméket, ami bizonyitottan egészségkárosító hatású. Réges régen a púderek pl tartalmaztak ólmot. Ma már ez elképzelhetetlen.

Kicsit extrém példa, de vannak akik vagdossak magukat. Az nagyobb kár, mint az, hogy kenekedsz.

Ha még is hiba csúszna a gepezetbe(legyen az kozmetikum vagy élelmiszer), azt úgyis visszavonjak.

2023. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyukámtól hallom ezt hogy majd jobban ráncosodok ezektől a dolgoktól, meg majd ettől leszek bőrrákos.
2023. máj. 2. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Anyukád bigott. Tudom, hogy nehéz, de amennyire lehet hagyd figyelmen kívül.


Bőrrákot egyedül az uv sugárzás okoz. Eredjen az a napból vagy a szoláriumból.


Rancosodni meg amugyis fogsz, de nem mindegy, hogy 40 évesen egy viszonylag fiatalos borkeped lesz vagy +10 évvel tűnsz öregebbnek.

2023. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, tudom, hogy az anyukád és szereted, de 30 éves vagy, ne hagyd, hogy lelkileg így próbáljon bárki is befolyásolni pusztán a saját meglátása/véleménye miatt. Ha neked barna szemed van de valaki azt mondja, hogy szerinte nem szép a barna szem akkor veszel színes kontaklencsét? Na látod.

Te törődsz magaddal, neki viszont azt "tanították", vagy azt látta, hogy ha valaki törődik magával akkor az önző és egoista, nem való feleségnek és anyának.

2023. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!