Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen jó esti hidratálót...

Milyen jó esti hidratálót lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak az esti rutinná használok hidratálót, reggel nekem elég szokott lenni a fényvédő.

Viszont eddig egyedül a Babydream Rossmannos babahidratáló jött be.

Próbálkoztam Elyn’s Labbal is, akiknek a többi termékét nagyon szeretem, de nagyon kicsapott az All-in.

Szóval visszaváltottam Babydreamre, de szeretnék valami olyan hidratálót használni amiben több hatóanyag van.

Normál, állvonalon pattanásokra hajlamos bőröm van.



2023. ápr. 28. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
GG Hydration Station jó krém vagy a Skintra termékei nagyon szuperek még de nem ártana tudni mire vagy allergiás, mert anélkül csak a sötétben tapogatózol.
2023. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Sima natúr kókuszzsír.
2023. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a squalane volt a ludas, azt másoktól is hallottam, jog nem bírta a bőrük. És amint nem használtam el is múlt az irritacio.
2023. ápr. 28. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

1-es vagyok

A kókuszolaj nem bőrápoló (főleg önmagában), nem is való mindenkinek, ráadásul sok esetben nem is tolerálja jól a bőr.

2023. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

#4

Csak hogy ma is tanulj valamit!


"A kókuszolajat is számos módon fel lehet használni a bőrápolásban. Ez is természetes anyag, ami mentes minden mesterséges összetevőtől. A kókuszolaj tehát egy olyan szerves anyag, amit nem kezeltek szintetikus, vegyi anyagokkal. A kókuszpálma diójából teljesen hagyományos úton állítják elő ezt a rendkívül sokoldalú terméket. Használjuk egész testünkön vagy arcunkon a napégés vagy akár az akne kezelésére is."

[link]


"Két dolgot azonban fontos tudnod, mielőtt rástartolsz a házi készletre:


a kókuszolaj meglehetősen komedogén, így ha pattanásra hajlamos arcbőröd van, az arcápolási rutinból jobb, ha inkább kiveszed és csak testápolóként vagy épp hajápolóként használod.

könnyű hidratálónak számít, vagyis gyorsan, könnyen beszívódik a bőrbe. Ha azonban (extra) száraz bőrtípusod van, előfordulhat, hogy önmagában a kókuszolaj nem lesz elegendő. Ez esetben érdemes más, természetes összetevőkkel turbósítanod, amihez megfelelő lehet többek között a marokkói argán olaj is....

12. Éjszakai krém

Lefekvés előtt is érdemes lehet kókuszolajjal bekenni arcbőrödet, hogy reggelre szép, hidratált legyen. Ha pattanásra hajlamos vagy zsíros bőröd van, ne önmagában használd. Helyette a normál krémedhez adj csak egy pár cseppet belőle. Ha úgy látod, ez is sok az arcbőrödnek, hagyd abba a használatát."

[link]

2023. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, de 2 évig ezt tanultam. Az olaj önmagában nem elegendő, mert a bőrnek szüksége van hidratáló és okkluzív anyagokra is.


A száraz bőr fogalmával is legyünk kicsit tisztában. Nem mindegy, hogy vízhiányos (felszíni, mélyrétegi) vagy zsírhiányos (fokozott, mérsékelt) a bőr vagy ezek kombinációja (sőt, lehet a bőr egyszerre zsíros és zsírhiányos is). A nevéből is adódik, hogy egyiknél a vízpótlás és -megkötés a fontos, másiknál a hiányzó zsíranyagok pótlása. Zsírhiány esetén nagy az esély a bőr érzékenységének kialakulására is, így ehhez hozzájönnek a nyugtató és barrier erősítő hatóanyagok is. De ha már ragaszkodik valaki az olajhoz, a jojoba ennél sokkal jobb választás.

2023. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!