Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg igaz lehet hogy...

Tényleg igaz lehet hogy nagyon öregíti a bőrt/arcot, oldalra fordulva vagy hason fekve rajta fekszünk?

Figyelt kérdés

Én kiskorom óta csak így tudok feküdni, aludni, háton nem. Viszont nagyon próbálok harcolni az öregedés ellen, megpróbáltam csak háton, de nem ment… ez tényleg ekkora öregségi faktor?


Mikor covidos voltam konkrétan egy hónapig kellett itthon fekudnom, egész nap csak hason meg háton, az arcom a párnában…

Ti nem éreztek emiatt lelkiismeret furdalást?


2023. ápr. 21. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg előbb lesz ráncos az arcod. És nem, nem érzek lelkiismeret-furdalást, mert én pl nem tudok hason feküdni, mert szédülök, meg fullladozok utána.
2023. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzek ez miatt lelkiismeret furdalást több okból sem:

1: A pihentető alvás többet ér mint sok kence.

2: igazából az öregedés ellen nagyon semmit sem lehet tenni, így is úgy is el fogsz kezdeni ráncosodni, de nem attól, hogy milyen pózban alszol.

Én is rettegtem tőle tizenévesen, aztán már 30 felett mikor rájöttem,(pedig még nem volt a mimikai ráncaimon kívül semmi, max amit beképzeltem, hogy ott van.) ez ellen max a botox meg a plasztika tud majd segíteni, de akkor sem lesz természetes, hanem vagy püffedt vagy viaszbábu feje lesz az embernek.

Természetesen ápolni kell, és nyáron (meg ha süt a nap) ajánlott fényvédőt használni, de szerintem ez az egész túl van tolva.

Minden generációnak megpróbálják eladni, az örök fiatalság titkát jópárezer éve...

Szóval aludj ahogy kényelmes, úgy is a genetikta és a pénztárca dönti el, hogy fogsz kinézni öregen. :)

2023. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom csak kicsit kényszeres vagyok ezzel kapcsolatban… elég rossz érzés hogy elvileg csak a háton alvás lenne megfelelő.
2023. ápr. 21. 17:31
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Összegyűröd az arcod a párnán és ha te minden este órákig összegyűrt arccal fekszel, akkor megtörik a bőr, igen.

Vegyél selyem huzatot, azon nem gyűrödik se a bőröd se a hajad annyira, illetve azt baktériumok se lepik el annyira, mint a pamutot.

2023. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!