Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miből áll egy alap hajápolás?

Miből áll egy alap hajápolás?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és kezdek öregedni közel az ötvenhez. Újabban kicsit zavar, hogy a hajam is olyan öreges, vékony szálú(azt hiszem), semmilyen, sőt az első ősz hajszálak is megjelentek. Eddig megvettem egy akármilyen olcsó sampont ami épp elém került, a többi hajra való dologról azt sem tudom micsoda.


Honnan tudom, hogy melyik sampon való nekem? Itt több tucatnyi van:

[link]


Ezen az oldalon egy kategóriával visszább pedig van mindenféle hajápolási termék és egy nagy részéről lövésem sincs mire való.

[link]


A teljesség igénye nélkül van itt hajápoló olaj, hajhab, hajmaszk, hajolaj, hajpakolás, hajkondicionáló, balzsam.


Szimplán egészséges és annak is kinéző hajat szeretnék, ami ártalmas az nem kell, meg ami olyan alkalmi jellegű az sem.


A samponon kívül van ami ajánlott?


2023. ápr. 16. 14:22
 1/2 anonim válasza:

Az alap hajápolás a következőkből áll:


1. Mosás: Az alap hajápolás az, hogy megfelelő gyakorisággal meg kell mosni a hajat. Ha zsíros, akkor gyakrabban szükséges mosni, ha száraz, akkor ritkábban. A megfelelő sampon kiválasztása fontos, mivel minden hajtípusnak más típusú samponra van szüksége.


2. Balzsamozás: A sampon használata után, ajánlott alkalmazni egy hidratáló, tápláló balzsamot, amely segít az éppen tisztított és esetlegesen károsodott haj visszanyerésében. A balzsam használatának célja, hogy elősegítse a haj teljesítőképességét, javítsa a textúrát és puha, egészségesnek tűnő hajat eredményezzen.


3. Korpásodás elleni kezelés: A korpásodás szokványos probléma, melyet a fej bőrén felgyülemlett fehéres, viszkető pikkelyek jellemeznek. A speciális samponok képesek enyhíteni a korpásodás tüneteit, és javítják a fejbőr állapotát.


4. Hidratálás: Az alap hajápolás fontos eleme a haj rendszeres hidratálása. Erős és egészséges hajszálak elérése érdekében ajánlott használni megfelelően hidratáló permeteket, hajápoló szereket, melyek javítják a haj textúráját és általában az egészséges megjelenést biztosítják.


5.Az alap hajápolás ötödik eleme a haj vágása és frizurájának alakítása. A rendszeres hajvágás vagy ápoló kezelések elengedhetetlenek ahhoz, hogy az egészséges hajállomány megőrizése és a kívánt frizura megvalósítása érdekében mindig friss és ápolt hajszálak legyenek. Az egészséges hajvég eltávolítása és a haj tiszta vágása elősegíti az egészséges növekedést, és minimalizálja a haj töredezését, ami végső soron javítja a haj megjelenését és állapotát.

2023. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem férfiként, ha sima rövid hajat viselsz, akkor nem kell semmi extra. A hosszú/hosszabb és karosodott hajat kell többlépcsős rutinnal ápolni.


A sampon bőven elég.

2023. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!