Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen nappali arckrémet...

Milyen nappali arckrémet ajánlanátok problémás bőrre? (PCOS)

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Hormonális problémákkal küzdök, ezért nagyon sokat romlott az arcbőröm a korábbi években. Gyógyszert már szedek 3 hónapja, viszont tüneti kezelésre is szükségem van természetesen.


Este neutrogena arclemosót (hidro boost azt hiszem- tudom az összetevők nem a legjobbak, de a bőröm szereti), revox azelainsavas arckrémet (2%) hámlasztót (2% BHA, balea, ezt tegnap óta) plusz még a 2%-os szalicilsavat használok a revoxtól.


Nappal ugyanezt az arclemosót illetve hámlasztót (csak balea, szintén tegnaptól) használok, de szeretnék valami nappali arckrémet is használni illetve fényvédőt is utána.


Tudnátok ajánlani arckrémet nekem?


Illetve van még C-vitamin szérumom is. Azt is nappal kell használni, de mi előtt, után? Lemosó,hámlasztó, c-vitamin szérum, arckrém, fényvédő a jó sorrend?


Igyekszem törekedni a tudatos arcápolásra. Bármilyen tippet elfogadok. Ha valami az én rutinomban nem jó, osszátok meg velem. Tényleg mindent meghallgatok, csak tisztuljon ki a bőröm.

Úgy látom, hogy egyre szebb! Viszont nagyon küzdök az arcomon levő miteszerekkel. Állandóan begyűlnek, felpuklisodik aztán persze megpiszkálom, mert fáj vagy csúnya (erről is igyekszem leszokni és inkább pattanás tapaszt használni, bár az a miteszerek ellen semmit nem ér)


Segítsetek kérlek!

Ja és normál átkategóriás termékeket írjatok, nincs 10-20 ezrem sajnos arckrémekre.


2023. ápr. 13. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha kombinált/zsíros bőröd van, akkor a Cerave Hydrating Lotion nagyon szuper. Fényvédőnek én a Revoxot használom, de azért nyáron nem a legkényelmesebb viselet, de eddig jobbat nem találtam.


A c-vitamint arctisztítás után vagy hámlasztó után használd. Reggel jobb, mert felturbózza a fényvédő hatékonyságát.


Viszont pár dolog a rutinodban kicsit problémás. A Bha és szalicilsav ugyanaz, úgyhogy ne használd mindkettőt, mert szétcincálja a barriered. Ha csak az egyiket használod, akkor se minden nap, inkább 2-3 naponta, és akkor is egy nap egyszer!!!

Fontos lenne estére is egy hidratáló (mehet ugyanúgy a Cerave Hydrating lotion), mert az azelainsavas krém nem hidratáló.

2023. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

1-es vagyok.

Még annyi, hogy nappal zsíros bőrre elég lehet a fényvédő is, ha túl soknak érzed hidratálóval együtt.

2023. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajaj... Jól írta a másik hozzászóló, ne használj ennyi szalicilt, viszont ne elkezdd használni hanem vezesd be, ugyanígy a c-vitamint is. Heti 2-3 nap maximum elég a hámlasztó, és mellé egy jó hidratáló, és reggel a fényvédő - vagyis ezt csak megerősíteni tudom. Bár vagy nem írtad vagy elkerülte a figyelmem, hogy milyen a bőrtípusod mert az alaprutint arra kell felépíteni, a többit pedig a bőrproblémának megfelelően.
2023. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi. Elfelejtettem írni. Nem használom a két hámlasztót egyszerre! Eddig a revoxot használtam, de most kezdtem el használni a baleát.

Azért használom kétszer, mert rá van írva, hogy lehet, ha megszokta már a bőröm. Reggelente nem szoktam, általában csak este szoktam.

De azt sem mindig. Ahogy éppen érzem, hogy talán kellene.


Az arckrémnek utána járok, de eddig nem vált be túlzottan a cerave nekem, pedig már sok mindent próbáltam tőlük. Úgyhogy ha tudsz esetleg mást annak örülnék! Amit ugyanúgy tudok használni este is akár.


Köszi a tájékoztatást, nem tudtam sajnos, hogy az azelainsavas krém nem elegendő. Mióta megvan mondjuk használtam hozzá la roch posay éjszakai krémet, de sajnos az is kifog fogyni és már sehol nem találom, pedig az nagyon jó a bőrömnek. Ezt nem említettem.


A c-vitaminosat viszont tudtam, csak nem tudtam milyen sorrendben használjam. Napkrém dr Kelen van 50 faktoros.


Bocsi a hiányosságokért meg pontatlanságokért, már fáradt voltam. És köszi az eddigi tippeket is!!

A bőröm pedig szerintem kombinált. Homlokom zsíros, az arcom mikor milyen. De nem értek hozzá sajnos, bőrgyógyász meg még nem látta. (Ez is tervben van)

2023. ápr. 13. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Ne bőrgyógyászhoz menj hanem egy jó kozmetikushoz. A bőrgyógyászok nagy része leginkább csak kísérletezni szeret a betegekkel, kivizsgáláshoz nincs kedvük, vagy ennyire jól fizetnek a gyógyszer cégek, nem tudom.

Az én bőrömet egy jó kozmetikus tette helyre a tanácsaival, ajánlásával, mert 30 éves kor felett tele voltam pattanásokkal, 5 hónapja viszont már nincs semmi.

Végül pedig nem értem, miért van ráírva a hámlasztóra, hogy napi 2x lehet használni, mert az inkább heti kettő, hisz így csak tönkre tennéd vele a bőrödet és helyrehozni sokkal nehezebb és hónapokba is beletelhet.

2023. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!