Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Legjobb szőrtelenítési módszer...

Legjobb szőrtelenítési módszer hátul?

Figyelt kérdés
A feneknél ki melyik módszert használja a szőrtelenítésre? Sajnos elég érzékeny a bőröm, (nem csak hátul hanem mindenhol) így amikor borotvával próbáltam kipattogzott és csúnya volt utána. Próbáltam szőrtelenítő krémet (igaz 1 fajtát de az se volt az igazi). Otthoni gyanta alig szedte le a kicsi szőrt. Van 1 jó tesszőr nyíróm amit a DM-be vettem azzal egész jól lejön. Van más módszer? Illetve valami tippetek amivel meg lehet könnyíteni?

2023. márc. 25. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem próbálj ki egyszer egy intim gyantát kozmetikusnál. Beszéljetek közben, milyen készítményt ajánlana érzékeny bőrre, hátha értékes tudással gazdagít. Személy szerint én teafaolajat szoktam csepegtetni a bőrápoló cuccaimba, gyulladt szőrtüszőket így csitítja a testápolóm, érzékeny helyeken mint például a popsi, ott pedig simán csak hígított formában áttörlöm vele.
2023. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%
Nekem kozmetikus gyantázza mindig, mézes gyantával. Bár én nő vagyok, de ott is elég szőrös, persze nem annyira, mint egy pasinak, de durvábban, mint egy nőnek. Persze nem tudom, hogy találsz-e olyan kozmetikust, aki vállal pasit.
2023. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kipattogzott a borotvától de az első 3 alkalom után hozzászokott és azóta semmi
2023. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Veet krem, picit csip de nem veszes.
2023. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem először még kipattogott. Viszont rájöttem a nyitjára a dolognak. Előtte alaposan át kell mosni a területet. Kicsit felpuhuljon a bőr és a szőr se legyen annyira masszív.


Miután ez meg van és alaposan megmostad a területet, vigyél fel egy érzékeny bőrre ajánlott borotvahabot, vagy zselét. Gyengéden, a borotvát SOKSZOR kitakarítva borotválj. Ha nem takarítod ki sokszor, telemegy szőrrel és nehezebben borotválsz tovább, ami kipattogzást okoz, mivel többször áthúzod ugyanazon a területen.


Ha végeztél az egész borotválással, érdemes alaposan újra megmosni, majd bekenni egy érzékeny bőrre való hidratáló krémmel. Érdemes ilyenkor szabadon hagyni a területet, hogy beivódjon a krém. Miután a teljesen eltűnt a krém én még vízzel kicsit újra megtisztítom a területet, hátha valami réteg a krémből rajta maradt.


Borotválás után nem ajánlom a feszülős dolgokat, mert nem tud a terület levegőzni, izzadást eredményezhet ami csak még inkább odavág a kipattogásnak.


Ha esetleg tényleg nagy területet kell borotválni érdemes lehet borotva fejet/pengét cserélni, mert gyorsan elmegy az élük, akár úgy 30-40 húzás után, bár ez márka függő.

2023. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!