Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen valakinek...

Pattanások ellen valakinek valamilyen jól bevált módszere esetleg van?

Figyelt kérdés
2023. márc. 23. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Tudatos bőrápolás.
2023. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent kipróbáltam már de semmi sem használt.
2023. márc. 23. 20:25
 3/18 A kérdező kommentje:
Konkrétabban
2023. márc. 23. 20:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó sok mindentől függ, mivel nem tudjuk, mi váltja ki. Ha rendszeres arctisztítás mellett nem akar csillapodni, akkor szinte biztos hogy valami belsőleg okoz gondot. Nálam például kiderült, hogy a mélyen ülő makacs pattanást nem hormon és nem is a bőröm milyensége okozza, hanem a tejtermékek. Egyszerű intolerancia. Mióta leálltam vele, kisimult az arcom. Érdemes kivizsgálni neked is. Egyébként egy "mindenmentes" lemosót használok, öblítés után retinol, és később niacinamid szérum. Ezek segítenek a pórusokat összehúzni. Hetente egyszer használok szalicilsavas hámlasztót. És semmi olajosat nem kenek magamra. Leginkább hol jönnek ki rajtad? Ha sok kis picike fehér jön ki akkor túlzott faggyútermelés lehet, de ha makacsabbak, össze-vissza áll vonalán, esetleg homlokon, az már lehet bonyolultabb eset.
2023. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most főleg az államon. De szokott a homlokomon is es szokott még oldalt a halántékomon.
2023. márc. 23. 20:46
 6/18 A kérdező kommentje:
Ahhoz nincs köze, hogy nem élek szexuális életet?
2023. márc. 23. 20:47
 7/18 Metionin ***** válasza:
100%

6. Ahhoz nincs.


Egyébként nekem is tejtermék okozta de más kaja is lehet a ludas. Első körben ételintoleranciát és hormonokat kellene vizsgálni.

Nekem a már meglévőkre (hormonális okokból jön ki 1-1 a megvonásos előtt) szalicilsav használ, egyébként rendszeresen használok azelainsavat és niacinamidot, így a vérzéses pár napon kívül olyan a fejem (a régebbihez képest) mintha filterezve lenne.

2023. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Részben jókat írnak a többiek, először tényleg az okot kell kideríteni, mert lehet, hogy hiába kezeled kívülről, ha belső ok áll a háttérben. Viszont kívülről sem mindegy mivel és hogyan kezeled, mert nem csak azt kell nézni, hogy pattanásaid vannak, hanem, hogy milyen a bőrtípusod, mire vagy allergiás, vagyis mit használhatsz és mit nem, hogyan, mivel, hányszor.
2023. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Allergiáról nem tudok.

Zsíros a bőröm.

Nagyon sok mindent kipróbáltam, de egyszerűen nem akarnak elmúlni.

Már évek óta nem volt sima a bőröm.

2023. márc. 24. 17:55
 10/18 A kérdező kommentje:
Van olyan amikor jobb és kevesebb jön ki vagy, hogy nem olyan gyulladtak , de teljesen már évek óta nem múlnak el.
2023. márc. 24. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!