Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr felnőttkorban?

Pattanásos bőr felnőttkorban?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és bár tini koromban nem volt vészesen pattanásos a bőröm, az utóbbi években ez megváltozott és egyre rosszabb lesz. Stressz, súlyingadozások, hormonváltozások, párkapcsolati problémák voltak a kiváltó okok, ezek többnyire rendeződtek, a súlyom és a hormonjaim szerintem állandók egy ideje, egészségesen táplálkozom, sportolok, figyelek a folyadékbevitelre, a bőröm mégis gusztustalan.. Szerintem kombinált a bőrtípusom, mert annyira száraz tud lenni, hogy hámlik, mégis tele van pattanásokkal és mitesszerekkel és a nap végére zsíros is. A legrosszabb általában menstruáció előtt, olyankor tele van az egész arcom. Leginkább az állvonalam, arccsontom alatt mindkét oldalon, illetve a halántékomon szokott lenni vegyesen mitesszer és fájdalmas, gennyes pattanás is.


Szerintetek mit tudnék ezzel kezdeni? Próbáltam többféle rutint, stb., de semmi sem válik be, évek óta ennyire csúnya a bőröm és tudom, hogy csak ront a helyzeten, de emiatt még a boltba is több réteg sminkben tudok csak lemenni, annyira nem érzem magam jól. :(


Valaki, akinek ilyesmi volt a bőre és valami segített rajta, milyen termékcsalád vált nektek be, milyen termékekkel? Esetleg jó kozmetikus ezzel tud valamit kezdeni? Vagy menjek bőrgyógyászatra? Akár még olyan influenszert is írhattok, akinek hasonló volt a bőre és tud rá valamit, mert ezen a ponton már bármit meghallgatok.



2023. márc. 18. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Eriggyél a kózmétikába móré!! Nem te vagy egyedül evvel!
2023. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
27 voltam, amikor bőrgyógyászhoz mentem ezzel a problémával. Írt fel antibiotikumos krémet, meg valami arclemosót, talán Cetaphil volt a neve. Ez 15 évvel ezelőtt volt, nem tudom, létezik-e még ez a lemosó. De mindezek után többé nem volt olyan gáz a bőröm. Néha van egy-egy pattanás, de nem vészes. Ha ezt tudtam volna, akkor már 20 évesen a bőrgyógyásznál kezdtem volna, nem csak a kozmetikusra bízom magam.
2023. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászat. Kezdetnek.
2023. márc. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek hormonális aknék, nekem egy kozmetikus segített, 4 hónapja egy darab sincs. Ha érdekel szívből tudom őt ajánlani
2023. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Kérek akkor időpontot bőrgyógyászhoz, első körben szakrendelésre, aztán, ha ott nem segítenek, akkor magán úton...

Megköszönném a kozmetikusod nevét. :)

2023. márc. 19. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
6-os, ha a fátyolmaszkra gondolsz, az csak pár óráig tartó megoldás. Orvos pedig ide felesleges, főleg, hogy ennyire megszállottan vagy inkább kétségbe esve próbálod reklámozni minden egyes ilyen kérdésnél a doktornőt.
2023. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!