Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások felnőttkorban....

Pattanások felnőttkorban. Valaki tud ajánlani valamit? :/

Figyelt kérdés

Már nagyon sok mindent kipróbáltam, de mind csak kidobott pénz volt, nem nagyon használt semmit sem.

24éves vagyok és tele vagyok gyulladt pattanásokkal, miteszerekkel és elég tág pórusú a bőröm. 13-14évesen kezdődött és ahogy vártam, majd kinövök belőle, egyre rosszabb lett :(

Bőrgyógyásznál voltam 2-3éve vele, ő Skinorent írt fel rá és az használt is, de ahogy abbahagytam, újra előjöttek...

Az a baj hogy már TB-támogatásom sincs, így nem tudok felíratni sem semmit...

Mikor terhes lettem, azt mondták biztos javulni fog az arcom, de semmi... 24éves anyukaként olyan bőröm van, mint 8 tininek együttvéve :/ Van valaki hasonlóan? Nektek bevált valami?


2012. febr. 26. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban kapható folyékony szappan szerű arclemosó: Lubexyl (kozmetikus ajánlotta)
2012. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 évesen jöttem rá, hogy érzékeny vagyok a tehéntejre. Mióta nem iszom, azóta eltűntek a gyulladt pattanások és a karomról az apró kiütések is. A hátam is sima, hibátlan lett.

Nem azt mondom, hogy neked is a tejtől van, de lehet, hogy allergiás vagy valamire és az okozza.

2012. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várok még javaslatokat esetleg.

Második: ez durva amúgy :O Egyébként igen, így könnyebb lenne, ha az ember tudná a kiváltó okát, mert egyénenként más okozza és ez már nyilván nem "életkori sajátosság"... :/

2012. febr. 26. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is felnőttként lettem allergiás a citrusfélékre és az illóolaj tartalmú dolgokra. Nem tudok pl narancsot enni, mert tele leszek apró gombostű fejnyi fehér pattanással.
2012. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én 25 vagyok és nem találtam megoldást rá. Ráadásul össze-vissza változik is a dolog. A hátamon pl. sosem voltak, erre kb 1 éve valami történt és elkezdtek kijönni a hátamon és a nyakamon pattanások, olyan helyeken ahol eddig nem. A bőrgyógyász is csak azzal intézett el, hogy majd kinövöm, vagy ha nem, akkor valami brutális gyógyszert, az ankenormin-t írja fel. Mivel ezt nem akartam, így nem is mentem hozzá vissza. Én is valami ételallergiára tippelek, de nem tudom mi lehet az, ugyanis hiába mentem el a háziorvoshoz, hogy csináljunk már ilyet, azt mondta menjek a bőrgyógyászhoz,mert csak az küldhet el, az meg ugye...

Eléggé el is vagyok keseredve, mert a bőröm nagyon csúnya, ráadásul a pattanások helyei is hónapokig meglátszódnak, úgyhogy el lehet képzelni milyen szép vagyok a sok pattanással meg a foltokkal. Úgyhogy ha lehetőségem lesz, azt hiszem elmegyek és fizetek azért az ételallergia tesztért, hátha...

2012. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!