Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy mossam meg a hajam...

Hogy mossam meg a hajam tényleg jól, hogy ne maradjon korpás?

Figyelt kérdés
Néha kipróbálom, amikor itthon vagyok, hogy több ideig nem mosom meg a hajam. Max egy hét. Ezután, mikor megmosom, -kétszer is átmosom, fésűvel is próbálom picit a fejbőröm dörzsölni már, meg fésülöm több ideig, amikor a balzsam rajta van- , mindig csúnya marad utána, kis fehér fejbőrdarabkák(?) maradnak benne. Lehet hogy korpa, nem tudom biztosra. Ha amúgy 2-3 naponta mosok hajat, akkor nincs ilyen, de több idő után mindig ez van, és egyszerűen nem tudom úgy kimosni, hogy tényleg tiszta legyen, pedig jó lenne, ha kevesebbszer mosnék hajat. Van erre bármi módszer, vagy mindig ilyen lesz?

2023. jan. 15. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt ki lehet próbálni a glikolsavas vagy szalicilsavas hamlasztokat(inkey listnek van mindkét terméke, ordinarybol meg a 7%-os glikolsav toner jó erre).


A másik, hogy első samponozasnal rajta hagyod a sampont, mintha dunsztolnad. Pár perc után meg lemosod és jöhet a második kör sampon.

2023. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a detergens szulfurátum sampont. Gyogyszertárban kapható, kb 600-700 ft.

Nekem anno a gyerekorvosom ajánlotta, azóta csak azt használom ha korpás a fejbőröm.

Kúra szerűen kell használni.

Én egy alkalommal 2x mosok hajat. Először egy sima samponnal amit le mosok rögtön, aztán a detergensel, amit fent hagyok 10-15 percig és utána lemosom.

Van akik szerint kicsit kellemetlen szagu. Fura kénes illata van, nekem amúgy tetszik. Szoktam utána csak a hajvégeimre balzsamot használniy az el is veszi ezt a " kénes szagot".

Szerintem egy próbát megér :)

2023. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!