Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szalicilsavat mennyire egészsé...

Szalicilsavat mennyire egészséges az arcra használni?

Figyelt kérdés
A Skinsmartra is a BHA hámlasztóikhoz az van odaírva, hogy aki az Aspirinre allergiás az ne használja. Én nem vagyok allergiás az aspirinre, már használtam egy pár BHA hámlasztót, csak elgondolkodtam azon, hogy mennyire biztonságos egy ilyen gyógyszeralapú cuccot az arcra használni.
2023. jan. 7. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyszeralapú, bármit is értettél ez alatt. Az aspirinban valóban szalicilsav van, ami egy természetes anyag, gyümölcsökben is megtalálható. Teljesen biztonságos ha megfelelően használod. A szemkörnyék kivételével nyugodtan használhatod egész arcra.
2023. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira biztonságos arcra használni, mint karra, combra vagy szinte bárhova a testeden.

Ha valaki érzékeny bőrű annak lehet fura lesz, de egy "átlagos" bőrre nem hiszem h lesz bármi negatív hatása.

Antibakteriális hatása miatt gyulladáscsökkentő. Valóban száríthatja a bőrt, de egy hidratáló krémmel ezt ki lehet küszöbölni.

2% feletti készítménnyel nem nagyon lehet találkozni EU-ban. Így ha már ebből az aranyból indulunk ki sem okozhatsz túl nagy gondot vele.

Akne, psoriasis, bőrkeményedés, tyúkszem, keratosis pilaris és szemölcsök kezelésére használják. Gyorsítja az epidermis hámlását, így a faggyúmirigyek nem tömődnek el, és gyorsabban képződik új bőr. Ezért számos korpásodás ellen készített sampon alkotórésze is.

Korábban tartósításra is használták, de mivel sokan allergiásak lettek rá lekerült az összetevők listájáról. Elfogyasztva nagy mennyiségben (több, mint 0,8 g/kg) allergiát okozhat.

2023. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretem a BHA hámlasztókat, most így elgondolkodtam azon, emiatt vegyem-e újra, de akkor nem káros, így újra veszem, mert amúgy kevésbé voltam mitesszeres meg pattanásos, mikor használtam.
2023. jan. 7. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!