Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van -e itt olyan aki csak...

Van -e itt olyan aki csak vízzel mos arcot?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon sok mindent kipróbáltam már, és a bőrápolási rutinom is összetett: arclemosók, maszkok, radírok, tonerek, szérumok, fényvédők, arckrémek stb.


Eleinte a drogériákban kapható "hétköznapi" termékeket vettem, amiket a legtöbben használnak, később a bio minősítésű és természetes alapanyagokból készülteket részesítettem előnyben, ezt követően pedig csak koreai kozmetikumokat használtam (és jelenleg is), ami már nem egy olcsó mulatság, illetve ez hozta a legjobb eredményt. Rengeteg mindent kipróbáltam, hogy melyik a legmegfelelőbb számomra.


Viszont ehhez képest nem igazán vagyok elégedett a bőröm állapotával úgy összességében (T-zónában sok mitesszer stb.) pedig a táplálkozásom is nagyon rendben van.


Így olvastam több cikket is a neten, hogy sok ember úgy döntött, hogy kidobja a több lépcsős rutinját, és csak sima vízzel (esetleg tisztított csak desztillált vízzel) kezdi el mosni az arcát, vagy ha nem is ilyen szélsőségesen, minimálisra csökkenti a használt kozmetikumok számát. És az eredmény összességében egy sokkal szebb, természetesebb kinézetű arc lett.


6 napja csak tisztított vízzel mosom az arcomat, és nagyon elégedett vagyok eddig az eredménnyel, összességében szebbnek látom az arcomat most. Igazából vicces, mert pont ez hozta azt az eredményt el, amit a drága kozmetikumoktól vártam volna..


Van -e itt olyan aki kipróbálta és hasonlókat tapasztalt?

Arra gondoltam, ha beválik ez nekem, akkor minimálisra csökkentem a kozmetikumaim számát, és csak heti 1 alkalommal végzek többlépcsős arcápolást.


2022. dec. 21. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Általában csak vízzel mosom, heti egyszer, ha eszembe jut hámlasztom+ arcmaszk.
2022. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Tonikot még ritkábban használok.
2022. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%
Én sós vízzel mosom, mert úgy nem zsírosodik az arcom és sima marad.
2022. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Igen, csak vízzel mosom.

A bőröm állapota tökéletes így 39 évesen.

Miért kellene mindenféle mérgező szarokat rákennem? Akik gyártják ezeket, nem véletlenül nem engedik a saját családtagjaiknak, hogy használják.

2022. dec. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szvicsi ***** válasza:
60%

Csak sima csapvizet használok és a bőröm ragyogó. Miteszerek előfordul, de csak minimális számban.

A rengetek kemikália volt barátnőm arcát 40 éves korára teljesen tönkre tette.

2022. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Csak csapvizzel mosok arcot, illetve ra megy a hidratalokrem. Ennyi. Puha, sima, ragyogo az arcborom.🤗 Alapozot sem hasznalok, max.korrektort ha kell.

Ha van pattanasom arra azelainsavat teszek, nekem bevalt, elmulassza oket.


Nyaron ha sokat vagyok napon akkor hasznalok 50 faktoros koreai markaju fenyvedot, mert gyakran leeg az arcom. Abbol szoktam meg a vallaimra kenni.

2022. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
#6-os vagyok, meg annyit hozzatennek hogy nagyon ritkan sminkelek. Es ha sminkelek, akkor a mindenki altal utalt sminklemoso kendokkel szoktam leszedni😅
2022. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
47%
Ritkán szoktam a vízen kívül mást tenni rá.
2022. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyrészt vízzel mosom, hetente arclemosóval, nagyon ritkán feldobok egy arcmaszkot.

10 éves korom óta küzdök pattanásokkal, mitesszerekkel, akkor elkezdtem egy csomó vackot használni, 14 évesen elhagytam, és azóta szép a bőröm. Persze, néha kijön néhány pattanás (16 évesen szerintem általános), de pár nap alatt elmúlik, és amúgy is alig látszik.

2022. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!