Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Direkt pattanásra krém?

Direkt pattanásra krém?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy rutinom, ami elég jól működik, reggel Sebamed szappan a lemosóm, majd Sebamed hidratáló, este pedig Bioderma Sensibio Gel lemosó majd Sebamed hidratáló.

Kellene egy olyan termék, ami csak a célzott pattanásokra van. Használtam Duac gélt (Klindamicin + Benzoil-peroxid) és Sona krémet (adapalén), Duac gélt 6 hónapig, viszont a benne lévő antibiotikum miatt abba kellett hagynom, mert már nem volt hatása, viszont működött. A sona krém célzottan a gyulladt pattikra volt, viszont amint felviszem másnapra szétszedi a bőröm, hámlik, piros, és a víz is csíp tőle. Tudtok valami jó terméket tipikusan erre? Nem kozmetikai cuccok érdekelnek, hanem valami gyógyszeres krém.


2022. nov. 14. 22:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A lányom receptes gyógyszert tesz a pattanásra, amik antibiotikumot tartalmaznak.

Többféle van, az Aknemycin a legjobb.

A háziorvos is felírja, 600ft körül van az ára.

De a receptnélküli Tetran kenőcs is nagyon jó.

Azt is csak a pattanásra kell tenni.

2022. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, végre valami jó! Megnézem.

Nagyon szárítja a bőrt? Félek, nehogy szétkapja, lehet majd hidratálnom is kell rá esténként.

2022. nov. 18. 12:08
 13/17 A kérdező kommentje:
Illetve utolsó, ezt az Aknemycint én csak esténként vinném fel, csak annyi, hogy felviszem a problémás területre, picit beledörzsölöm, és reggelig hagyom?
2022. nov. 18. 12:11
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, csak este keni be a lányom,vagy ha otthon van, akkor reggel is.

Ez krém, nincs benne alkohol, nem szárít.

2022. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

De van benne alkohol.


A bőroldat grammonként 40 mg eritromicint és 0,25 mg tretinoint tartalmaz.

1 ml oldat 752 mg alkoholt (etanolt) tartalmaz.


Kiszáradást, bőrpírt, és egyéb dolgokat okozhat, főleg rosaceás vagy seborrheás bőrnél, ami nekem van, tehát ez sajnos nem lesz jó.


Nagyon kiszárítana.

2022. nov. 19. 09:48
 16/17 anonim ***** válasza:

Az Aknemycinből van oldat és van kenőcs.

Természetesen az oldat az ami tiszta alkohol.

Én a kenőcsöt ajánlottam.

2022. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
SEMPRE BELLA Dermokozmetikum.AKNEKRÉM - F-VITAMINNAL ÉS ALLANTOINNAL
2022. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!