Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az mennyire baj, hogy nekem...

Az mennyire baj, hogy nekem igazából nincs is arcápolási rutinom?

Figyelt kérdés
Alapvetően sima és puha az arcbőröm, most már pattanások is csak elvétve jönnek ki menzesz előtt, szóval nem hat igényelennek az arcom egyáltalán. Sminkelni szoktam,azt persze mindig gondosan lemosom micellás vízzel. Használok szérumot smink alá, meg néha szemkörnyékápolót, de egyébként nem érzem, hogy mást is használnom kéne az arcomon, így nincs egy szépen kialakított reggeli-esti rutinom. Ennek később lesz valami következménye az arcbőrömön? Most 21 éves vagyok.

2022. okt. 15. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, hogy napi kb 2 liter folyadékot meg szoktam inni.
2022. okt. 15. 20:05
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Konkrétan rutinom nekem sincs. Manna szappant és Helia-D hidratáló krémet használok és ennyi. Néha arcmaszk. Szép a bőröm, csak menzeszkor van egy-két pattanásom.

23/L

2022. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Most még nem baj. De amikor dupla ennyi idős leszel, akkor már bizony fog látszani a bőrödön, hogy kellő figyelmet fordítottál-e rá.
2022. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol nem baj, semmi se baj, mindenki el tudja donteni, hogy mit hasznal. Nekem van rutinom, de az en borom problemas, enelkul 25 evesen is elontenenek a pattanasok. Azt nem tudom oszinten, hogy szamitani fog-e 15 ev mulva, hogy most miket hasznalok, mert az en megfigyelesem alapjan a genetikanak ebben nagy szerepe van.

De en azert lelkes vagyok, bar muszaj...:D


Annyira viszont figyelnek a helyedben, hogyha mar sminkelsz, akkor legalabb normalisan mosd le. A micellas viz az elso lepes, de utana ezt le kene mosni a borodrol egy geles lemosoval.

Illetve ezen kivul meg egy hidratalot beszereznek, mert azert a smink megterheli a bort. En szemely szerint fenyvedo buz..i vagyok, igy ajanlanam azt is, de ez mar vegkepp sok lehet, ha valaki nem akar annyira rutint kialakitani...:D

2022. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arctisztítás és a hidratálás mindenképp fontos, de igazából szerintem ha nincs rá szükséged, akkor nem feltétlen baj, ha nem használsz speciális termékeket.
2022. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

A bőr állapota nagyrészt genetikailag meghatározott és életmódtól függ (mennyit alszol, mennyi vizet iszol stb). Lehet valakinek nagyon pöpec arcápolási rutinja, mégis lehet hamar ráncosodik vagy csúnya a bőre. Nem ezen múlik. Nekem sincs rutinom 26 évesen, csak este lemosom a sminket és néha használok hidratálót. Szép a bőröm és idegenek 18-22 évesnek szoktak nézni, sokszor a személyimet is elkérik, pedig éveken keresztül jártam heti szinten bulizni/iszogatni. Anyumnak is alig vannak ráncai 50 évesen, ez genetika. Szerintem azzal, hogy mindenféle kemikáliával nyúzod a bőröd, lehet többet ártasz.

2022. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fenyvedod mindig legyen, az azert, hogy maajd kesobb is szep legyen a borod. A tobbit meg ahogy erzed.
2022. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem problémás a bőröd, akkor nem kell semmi extra bőrápolási rutin, de azért az alap legyen meg. Micellás víz után használj még egy rendes lemosót, ez főleg smink után nagyon fontos. Esténként jó lenne egy hidratálókrém és reggel meg fényvédő. Ez csak 3 dolog, abszolút nem sok, de ezekre érdemes odafigyelni és napi szinten használni őket.
2022. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 😊

8-as: esetleg konkret terméket tudnál ajánlani, szerinted melyik jó? (lemosó, hidratáló krém, fenyvédő)

2022. okt. 16. 08:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor én mit mondjak. Este fürdéskor és reggel felkelés után megmosom szappannal/tusfürdővel. Ha van rajtam smink azt azért fürdés előtt leszedem lemosóval, ennyi. Pattanásos nem vagyok, de bármilyen krémet kenek magamra az leszek. Az alapozóból is csak egy van ami bevált de abból is keveset rakok fel, ha sminkelek. Nem használok alá, fölé semmit. Ez mostanába lett divat, hogy mindenkinek van valami arc ápolási rutinja ami 4-5 féle kence ficéből áll, de egy normál arcbőrnek elég az is, ha tisztán tartod. 26/L
2022. okt. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!