Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Stressztől lehet pattanásos...

Stressztől lehet pattanásos az arcom?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdődött az iskola tele van pattanásokkal az arcom, holott nyári szünetben egyetlenegy se jött ki rajta. Szerintetek ez lehet a stressztől vagy valami más tényező okozza? Esetleg tudtok olyan kozmetikumokat ajánlani amik segítenének hamarabb elmulasztani őket? (Középsuliba járok egyébként)

2022. okt. 9. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Lehet csak most kezdődött el nálad ez a korszak

Én annó megúsztam sosem voltam pattis

A garnier pure active ilyen kefés arclemosó nagyon jó!

Egy arclemosóval minden nap töröld át az arcod

Sokat segit

2022. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

21:16 köszi a válaszod

nem most kezdődött el nálam a pattanásos korszak mert már általános suliban is voltak pattanásaim

de nyári szünetben sose voltak csak iskola időszakban.

az arclemosót ki fogom próbálni:)

2022. okt. 9. 21:18
 3/12 anonim válasza:
100%
Nekem egyértelműen a stressz miatt voltak annó. Nekem otthon volt sok stressz, és ahogy elköltöztem egyből megszűnt az összes.
2022. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán lehetnek attól. Egy jó arcápolási rutin segít valamennyire kordában tartani őket, de amíg a kiváltó ok nem szűnik meg, pattanásaid is lehetnek, csak legalább kevesebb.
2022. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

A KEFÉS ARCLEMOSÓT NE PRÓBÁLD KI, KÖNYÖRGÖM! Konkrétan többet árt, mint használ. Semmilyen lemosót/arcradírt nem érdemes használni, amivel fizikálisan lesikálod az arcodról a bőrt. Felsérted a bőröd felső rétegét, és pont emiatt lesz majd több pattanásod.


Egyébként igen, a stressztől is simán lehet több. Persze gondold végig a többi lehetséges kiváltó okot, pl. nem kezdtél-e el hirtelen egészségtelenül táplálkozni (vagy pl. nem eszel-e túl sok zsíros/olajos cuccot), iszol-e elég vizet (amúgy hidegebb időben sokkal könnyebben kiszárad a bőr, úgyhogy érdemes külsőleg is jobban hidratálni).

2022. okt. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy elkezdődött a suli, más is változott azért: kevesebbet vagy napfényen, máshogyan táplálkozol, talán kevesebbet iszol, stb. - meg hát igen, a stressz is rátesz még egy lapáttal.

Valami arclemosót nyugodtan használhatsz 2-3-szor is egy nap, nem csak egyszer.

[link]

2022. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

19:22 egyébként nyáron se voltam sokat napfényen (szinte nem is) mert egész nap otthon voltam.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!:)

2022. okt. 10. 21:54
 8/12 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos a stressz miatt sokkal több egészségtelen cuccot eszek:/
2022. okt. 10. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

sokan nincsenek itt tisztában azzal, hogy is keletkezik a pattanás. Régen volt divat ez a ne egyél csokit mert pattanásos leszel, miközben meg az égvilágon semmi köze hozzá. A táplálkozás az ami ezt a legkevésbé befolyásolja.

Az meg, hogy ne használjon az ember arctisztítót mert még több pattanása lesz tőle nettó baromság, fontos a napi arctisztítás, hiszen lemosod vele az aznapi szennyeződéseket, felesleges faggyút amit a sima víz nem képes leszedni. Az arcradír az más azt tényleg nem ajánlott használni mert az ami károsítja a hámréteget és mélyebben belekap a bőrbe. Helyette a hámlasztás ami jó. És ami a fontos a megfelelő víz bevitele a napi 1,5-2 liter.

És igen a stressz is okozhatja de tessék ezzel a 2 minimál cuccal lehet tudsz javítani a helyzeten.

[link]

[link]

nem kell megijedni attól, hogy parfüm van benne, leghátul van a listán ami azt jelenti abból van a legkevesebb és amúgy is túlvan démonizálva ha nem allergiás valaki az illatanyagokra nem lesz tőle semmi baja. Lemosónál meg pláne nem számít amíg az ember 1-2 percig arcot mos vele.

Stresszre meg próbálj ki citromfűteát inni nyugtató hatása van. És elalváskor párologtass egy kis levendulát annak is nyugtató és ellazító hatása van.

2022. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
#9 Nem azt mondtam, hogy ne használjon arctisztítót, hanem azt, hogy ne egy kefével súrolja az arcát. Léteznek gyengéd arclemosók, amik letisztítják az arcod anélkül, hogy lekaparnád azt.
2022. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!