Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestéket lehet színezővel...

Hajfestéket lehet színezővel keverni (rózsaszínű) ?

Figyelt kérdés

Eddig hamvasszőke volt a hajam. Sajnos erősen őszülök. Megtetszett a pink-rose szín, amit csak színezővel lehet elérni, ősz hajszálakat nem fed. Szépen befogta a szőkített területet, nagyon jól is áll, ám a lenőtt területet nem fogta be.

A fodrászkellékes azt javasolja hamvasszőke festékeb keverjem bele a rózsaszín színezőt, és be fogja fogni.

Van valakinek ezzel tapasztalata?



2022. okt. 7. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress fel egy hozzáértő fodrászt.
2022. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon drágán dolgoznak a fodrászok - évek óta magam festem. Ott spórolok, ahol tudok!
2022. okt. 7. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A színezőnek más a hatásmechanizmusa, mint a festéknek. De festéket festékkel lehet keverni.
2022. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én leszivatnám egyenletesere, aztán arra a szőkére tenném rá a balzsammal elkevert színezőt, ez hamvas, pasztell rózsaszínt eredményez.


Azt a franc se tudja milyen vegyi anyagok vannak az adott festékben és színezőben, és ezek milyen kémiai reakciót eredményeznek. Én inkább nem főzőcskéznék csak úgy...


Külön külön sztem biztonságosabb, könnyebben is tudsz igazítani rajta ha nem úgy fogja be mint hitted.

2022. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így fogok tenni. Igen, nem tudhatom, hogy az összetevők hogy reagálnak. Először a tövet befestem hamvasszőkére, lemosom, és erre teszem a rózsaszín festéket.

A fodrászkellékles azt mondta, hidrogén peroxiddal kell keverni a színezőt is.

2022. okt. 10. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy fogod leégetni a hajad, ahogy azt kell... Nem véletlenül külön szakma ez, nem véletlenül tanítanak külön színelméletet a fodrászoknak, és foglalkoznak külön a hajfestéssel, mint olyan. Ez kőkemény kémia, és igenis tudni kell, hogy milyen reakcióba lépnek egymással a vegyszerek, mit milyen arányban keverhetsz... feltéve persze, ha fontos a hajad épsége.
2022. okt. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül külön- külön kentem fel, valóban jobb nem keverni. Szép lett a végeredmény, nem égettem le! :)
2022. okt. 11. 19:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!