Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Középkorba mivel mostak hajat?

Középkorba mivel mostak hajat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 09:34
 1/9 anonim válasza:
32%
????????
2010. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vízzel, meg csináltak faggyúból szappant.
2010. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Középkorban nem is nagyon fürödtek...

Szerintem hajat se gyakran moshattak.....

2010. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Közönséges szappannal.
2010. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban nem nagyon szoktak hajat mosni. Szerintem 1500 előtt ilyennel nem foglalkoztak az emberek, mert még a 17-18. században sem mosták a hajukat és nem fürödtek. A rizsporos parókáikat hordták, ami alatt sokszor nem is volt hajuk és mindenféle bogár élt a parókákban. Volt egy külön kötőtűszerű pálcájuk, amivel vakarták a fejüket. Sissi császárné a 19. szd 2. felében uralkodott, és még akkor is furcsállották, hogy rendszeresen fürdik és 2-3 hetente mossa a bokáig érő haját. Ő egy tojásból és konyakból készült sampont használt. Szerintem legtöbben régen tojást vagy lúgból, zsírból és hamuból készült szappant használtak. Egyébként a tojássampont én is kipróbáltam, és tényleg működik. Még szaga sincs. :)
2010. szept. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Nee írogasson már olyan, aki nincs képben. A középkorban igenis fürödtek, külön fürdőhelyek voltak, ahová a párok kettesben is jártak, ami napi program volt.Ilyenkor külön kiszolgáló volt, aki a vizet hozta nekik és az ételt, ez bevet szokás volt. Volt szappan is és illóolajok, valamint fűszerekből kevert illóolja keverék.Amiről az előttem szóló azt mondta, hogy rizsporos paróka stb..az már a későbbi kor. A barokktól kezdve lett nem divat a fürdés, de csak a gazdagok körében.
2010. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó előtti vagyok. Ja, lehet, hogy fürödtek a középkorban, de az nem az átlag földműves ember volt, hanem a nemesek. Ennyiből akkor az egyiptomiak is fürödtek, tejben, ahogy Kleopátra...
2010. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

"In the medieval times, bathing was rare and washing one's hair

was infrequent. The hairstyles were designed to last for considerable amounts of time and were rarely freshened up. Hence, the popularity of lap dogs which were kept to draw fleas away from the woman, and onto the dog. "

"Because bathing was rare due to the belief that nudity was evil and sinful, it was not uncommon for animals, birds, and insects to live in the hair. This was all combated by the lap dog. Often the lap dog would be responsible for chasing out rodents and would be responsible for attracting the insects to it rather than have those insects on the woman. "

2010. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!