Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kihez kellene forduljak?

Kihez kellene forduljak?

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos arc bőröm van,de ezt már megpróbáltam kezelni a tudatos bőrápolással. Szinte csak rosszabb lett. Lemosónak Neutrogena hydro boost-ot használok, hidratálónak a rossmannból egy babydream-os arckrémet,fényvédőnek pedig a sun dance 50+, fényvédőjét. Szérumokat is használtam, de nem igazán hatottak(Revox szérum). A kezemen ekcéma van, és mostanában az arcom is, a pattanások környéke is viszket. Arra gondoltam hogy esetleg étel allergia okozhatja vagy valamilyen hatóanyag. Voltam már bőrgyógyásznál is, aki felírt egy krémet ami jó volt a pattanások ellen, az ekcéma megszüntetésére felírt krém viszont nem sokat ért, ráadásul szteroidos is volt. Már egyszerűen nem tudok mit kezdeni a bőrömmel, nem tudom mit tegyek vele...

18 L



2022. aug. 27. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az allergia vizsgálat jó ötlet. De a párom például már megfigyelte, hogy akkor jönnek a pattanások, ha tejet, tejszínt, túrót vagy tejfölt eszik.

A fiamnak az ekcémája a mosogatószertől volt, amikor váltottunk, elmúlt. De volt a könyökhajlatában is, az akkor múlt el, amikor kiderült, hogy allergiás egy csomó mindenre, és elhagyta azokat az ételeket. Zeller, búza, citrusok, paradicsom, mogyoró és szója. Elég nehéz tartani, de minden rendbejött neki.

2022. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Belsőleg kell kezelni, ott lesz valami gond, szerintem a termékek amiket használsz sem túl jók. Nem tudom mennyi pénzt tudsz rá szánni, de nekem nagyon pattanásos korszakomban a la roche posay effaclar arckrémje vált be még a hegeket is eltüntette. A fényvédős cuccok nekem plusz ragyákat okoztak mindig. Rossmannos babydream arckrém, meg szerintem pont pattanásos bőrre nem való. Vizsgáltasd ki magad mindenképp, simán lehet, hogy étel alkergia, nekem sajnos a tejtermékek ártanak annyit a bőrömnek, hogy gyulladt kelések jönnek ki az államra, ha többet eszem a kelleténél, mióta erre oda figyelek nincs gond.
2022. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a niacinamid szérum hozta rendbe az arcom, pattanásos, gyulladt bőrre való
2022. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!