Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikon vagy szulfátmentes...

Szilikon vagy szulfátmentes sampont válasszak?

Figyelt kérdés

Vagy ha mindkettőt felváltva használom hajmosásoknál jót tesz a hajamnak?

A vállam tetejét épp, hogy érinti a hajam vége.

Az a problémám, hogy 1-1,5 centinél lejjebb nem zsírosodik a hajam csak egyre jobban szárad el és egyre több dolgot kell a hajamra kennem, hogy “feltöltsem nedvességgel”.

A végét mindig vágatom, ha lejjebb ér a vállamnál, de szeretném végre megnöveszteni, de így nem megy már 2 éve próbálkozom.

Neten olvastam, hogy jót tesz a hajnak az ilyen mentes sampon csak nem tudom melyiket vegyem.

A Pantene rose miracle szilikon mentes sampont és a Pantene szulfátmentes miracle rose sampont néztem ki.



2022. aug. 27. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a vállig erő hajamat 6 évbe telt, mire hosszabb lett. Jó voltak olyan tényezők, hogy én vagy fodrász rontotta el a vágást, kihullott a fele meg ilyenek.


Én jelenleg azt csinálom, hogy van 2 samponom. Az egyik mélytisztito szulfátos, a másik meg szulfátmentes. Utóbbira nem találtam jót, így cerave habzó lemosót használom. A szilikon a samponban mindegy, hogy van vagy nincs.


Aztán a többi haj ápoló a legfontosabb. Kondicionáló minden mosás után, esetleg pakolás alkalmanként. Hajolaj, hajban maradó cuccok. Ezek pl mind lehetnek szilikonosok, hogy az kopjon le a hajadrol és ne a hajad kopjon.

2022. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem köszi a választ.

Mindkettővel megmosod hajmosásnál vagy egyszer ezzel egyszer azzal?

2022. aug. 27. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én heti 2x mosok kb hajat, de addigra nagyon zsiros lesz, emiatt 2x samponozok. Először a melytisztitoval utana a kimelobbel.


Esetleg azt is megprobalhatod, hogy heti 1x hasznalod a melytisztitot és a többi alkalommal meg a kimelobbel mosol hajat.

2022. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm:)
2022. aug. 27. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Imádom a Pantene termékeit szerintem nagyon jók én a szilikonmentes változatát használom már jó pár hónapja, nagyon jó. Már több mint 2 éve váltottam ilyen mentes cuccokra, én a szilikont hagytam el, szulfátot nem, mert kell a hajamnak az erősebb tisztítás. Ajánlom hajmosás után a Garnier Hairfoodot nem kiöblítendő hajápolóként használva. Nekem jót tettek a hajammal, minden egyéb dolgodra is figyelj, hogy abban se legyen szilikon pl. hajolaj, hajhab egyéb hajformázók.
2022. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Arra figyelj, hogy ha szulfátmentes sampont használsz akkor az nem fogja kimosni a hajadból az esetleges szilikonos termékeket.
2022. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!