Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség; fejtetű!?

Segítség; fejtetű!?

Figyelt kérdés

Kislányom gyönyörű, hosszú hajában sajnos tetűt találtunk. 🤦‍♀️ Fogalmam sincs, hol szedhette össze. Talán a strandon...

Sosem voltunk még ilyen helyzetben, még nekünk sem volt gyerekkorunkban a férjemmel.

A patikában Paranit sampont adtak. Azzal kezeltük Őt is, és a biztonság kedvéért magunkat is.

Utána sokat fésülgettem a haját/ hajunkat a samponhoz mellékelt fésűvel, lecseréltem az ágyneműket, alaposan kiporszívóztam, és felgőzöltem a padlót.

Kell ennél többet tennem?


A sampon dobozán az állt, hogy 100%-ban elpusztítja ezeket a dögöket. Akkor tényleg ennyi volt?

Másnál is elég volt egy kezelés?

Tiszta frászban vagyok...


2022. aug. 11. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van vége ha egy hétig nem fésülsz ki semmit a hajából.
2022. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan ellenőrizd, napokig. Ha hamar elcsíptétek, akkor könnyű kiirtani.

Egyébként nem azért, de nem kell ekkora drámát csinálni belőle, a gyerekek többsége átesik ezen óvodában, iskolában. Valamelyik kis barátjától is elkaphatta, pláne ha pl használtak közösen fésűt, hajgumit.

2022. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írja. Nekem két hétig volt gyerekkoromban.

Ami borzasztó hogy a tetű a hajba petézik, ez a serke. Kis fehér pontszerű izék. Azokat egyesével kellene kihúzni a hajából. És ha abból is nulla sarab van és tetű is nulla akkor van vége.

De sajnos amíg van serke, az addig kikel, újra petézik és örökre irthatod. A serkét nem ölik meg ezek a tetuirto samponok.mert be vannak burkolozva.

Szoval minden nap 3szor ellenorizd a lanyod fejet

2022. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vége sajnos, mindennap ellenőrizni kell a haját, míg az utolsó serke is el nem tűnik. Az élő serke mindig pattan ha a körmök között összenyomod. Strandon nem kaphatta el, csak ha esetleg valakivel összedugta a buksiját. De gondolom nem bújt össze idegenekkel. Autóbusz támlája esetleg? Augusztus van, gondolom oviba, suliba se jár. Rokon gyerekek? Esetleg ti nem vihettétek haza?
2022. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fú emlékszem nálunk ez hetekig tartó dráma volt, a szüleim mindent próbáltak....hát na kár volt az a nyári tábor, utáltam is...hetekig ment a tetüsampont hajszesz, ecettel oldogattáka hajamról a serkéket...és cska előjött újra és újra, hisz nem volt elég semmi...


Aztán megmonta egy osztálytársam nevelőanyjának a tutit a fodrász tmikor arra panaszkodott, hogy már ő is viszket de tudja hogy nem tetves :D Annyit mondott marikám hát neked festett a hajad, festett hajba nem megy a tetű....na több s ekellett barátnőm és testvérei mind világosodtak gyorsan egy kicsit hajban...fura volt hogy megengedték nekik, cska később tudtam meg hogy ezért, de utána nekem is elmúlt :D

Nem bírjk a hidrogénperoxidot....de ugye azt ne kenjünk fel magáb a agyerekre, elég lehet egy balea more blonde spray is...minimális peroxid tartalommal, pici szőkítőpor 3% csak néhány perc, minth anap szítta volna, óvatosan ne kerüljön a bőrére, feléve ha azért van már 8-10 éves, azért nagyon kicsit gyerekre maradjon a sampon és a remény hogy gyorsan megy :D


De ja ha már elszaporodtak, akkor az hosszabb story...mert még sokáig kelnek ki a rovarok, de amúgy tényleg nem akkora para a dolog, csak nyilván stigmatizált, kellemetlen, viszket is a gyereknek...kényes téma...

2022. aug. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon úgy tűnik, hogy 2 hajpakolás/ hajmosás Paranit Extra samponnal megoldotta a problémát!
2022. aug. 18. 14:53
 7/7 csutora73 válasza:

Nálunk is a Paranit sampon volt a legjobb az összes közül, de önmagában az sem elég. Akkor sikerült nagy nehezen kiírtani, amikor egy hétig minden nap egy fehér papírra a serkefésűvel kifésültük és néztük, hogy van-e fehér vagy barna serke, ami kijön, plusz még e mellé Paranittal minden 2-4 naponta egy hajmosás. na ezt csinálva hetekig végül hónapok múlva elmúlt. Kisgyerektől kaptuk el egy kanapén ücsörgéstől, akik már elvileg le voltak kezelve. Nagyon fertőznek. Ja, és minden hajgumi, sapja, minden mosva, vagy fagyasztóban tárolva lett a fentiek mellett. Plusz hajvaslózás is a biztonság kedvéért és még a matrac gőzölése is volt, hogy biztosan elmúljon természetesen a 60 fokos ágynemű mosás mellé.

Régen csak egyszer megmostad a hajad azzal a vegyi rovarirtós szerrel és kész, de arra már rezisztensek, ezek az illóolajos vackok meg nem sokat érnek, csak ha még ennyi mindent is konzekvensen megcsinálsz mellé. Az életben még ennyit nem kinlódtunk semmivel, mint ezzel.

jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!