Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olaplex vélemények, tapasztala...

Olaplex vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már az olaplexről hogy mennyire jó, brutálisan dícsérik. De közben olvasgattam itt a gyakorin is erről, és nem mindenki van tőle elragadtatva.

Sokan írtak olyanokat is, hogy semmivel nem ér többet mint egy jobb minőségű balzsam, semmit nem csinált a hajukkal több idő alatt sem.

Na most én is ezt tapasztaltam hogy semmit nem csinál. Annyira mondta mindenki milyen jó, hogy én is rendeltem egyet, a 3ast. A használatáról ugye az van írva hogy törölközőszáraz hajra kell felvinni és rajta hagyni valameddig, 30-90 percig is lehet, sőt akár egy éjszakára is ha nagyon roncsolódott a haj. Én biztosra akartam menni és egy éjszakára fent hagytam (vagyis míg aludtam, ami 5 óra volt kb). Azt írták így optimálisabb az eredmény. Hát.. Lemostam, megmostam samponnal balzsammal, megszáradt kifésültem, elárulom semmi változást nem vettem észre😅 Ugyanolyan mint eddig. Pedig azt is írták gyakorin is, hogy elvileg már az első használatkor is másabb a hajad. Nem úgy látom. És akkor még az sincs, hogy több idő kéne neki hogy megszokja a hajad és egyre többet használd hogy helyreállítsa azt, mert olyanok is írták azt hogy nem csinált semmit, akik hónapokig használták már.

Én akkor most nem tudom mi van :D

Írjátok már meg ti mit tapasztaltatok



2022. máj. 27. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok tapasztalattal szolgálni, viszont pont ezt a 3-ast tervezgetem már egy ideje megvenni, mert leginkább itt valaki nagyon azt ajánlja, hogy elvileg abban van a legtöbb hatóanyag az összes ola közül. Én még a 6-ossal és nullással is szemezek egy ideje.

Sajnálattal hallom, hogy mit tapasztaltál. Én azt tudom még javasolni, hogy a használatival ellentétben próbáld ki száraz hajra felvinni. Állítólag ha vizes a haj, akkor már eleve nem tud annyi tápanyagot felvenni, mert azt hiszem 70 vagy 80%-ban már telítve van vízzel.

Én akkor az eddig megvett Kallos plex-től, amit még nem próbáltam, nem várok akkor sokat, hiszen ez egy jóval olcsóbb kategóriájú plex.:)

2022. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én használok olaplexet(3,6) és megmentette a hajam.

Amúgy a 3-ast úgy is lehet használni, hogy mosás-törülköző száraz hajra olaplex-mosás. És nem kell éjszakára fenthagyni, mert csak nedves hajon működik. Fél max 1 óra bőven elég.


Másrészt van akinek hullott a haja tőle. Egy termék sem olyan, hogy mindenkinek bevalik vagy épp senkinek sem. Valakinek jó masnak meg nem válik be. Ettől még nem lesz rossz a termék.

2022. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező is ezt írta, hogy törölköző száraz hajra tette majd x idő múlva lemosta, leírás szerint alkalmazta.

Én mondjuk úgy tudom fél óránál tovább felesleges bármit fent hagyni mert ennyi időnél tovább már nem vesz fel semmit a haj. Ettől függetlenül rajta szoktam felejteni ezt-azt.

Plusz arról is olvastam már, hogy ha egy termékre 5 perc hatóidő van írva, akkor azt be kell tartani különben utána már lehet, hogy roncsol. Bár ez akkor az Olaplex esetében nem mérvadó mert ekkora időintervallumot megadtak.

Abban viszont nem tudok egyetérteni, hogy egy kötéserősítő van akinek bejön és van akinek nem. Ez nem egy sampon vagy egy balzsam, a haj anyaga mindenkinek ugyanaz. S ennyi pénzért meg pláne legyen már mindenkinek valami pozitív a használatától!

2022. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3as, egyetértek

Mondjuk ezt érdemes tényleg átgondolnom, mert igazából én nagyon hajlamos vagyok arra hogy túlzásba essek a dolgokkal, bármi is legyen az. Pl ebben is, teljesen biztosra akartam menni és rajta hagytam éjszakára. Meg mindennel ezt csinálom amúgy, annak érdekében hogy hasson mindent megteszek, a javasoltnál tovább hagyom rajta, és így eltérek a normálistól.

Igazatok van, kevesebb idő is elég lenne neki főleg ha eleve úgy van írva a hatóidő. Szóval akkor tévhitben voltam hogy minél tovább hagyom rajta annál nagyobb csoda lesz :D

Szóval ezt még megpróbálom hogy kevesebb ideig hagyom rajta, majd meglátjuk lesz-e nekem változás a hajammal ahogy használom.

Az is nagyon igaz, hogy ennyi pénzért tényleg elvárható a professzionális hatás, amit ígér a termék. Szerintem senki nem azért veszi rá magát hogy megvegyen egy ilyen olaplexet, hogy kockáztasson vagy jó vagy nem. Hanem tényleg a legjobbakat reméli tőle.

Azzal én sem értek egyet hogy típusfüggő lenne, hogy kinek válik be. Ha az egyiknek beválik, akkor be kell válnia ugyanúgy másnak is. Főleg hogy az van írva hogy minden fejbőrtípusra ajánlott. Szóval az nincs rendben hogy ez alól valaki kivétel legyen.

2022. máj. 27. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as vagyok.

Az persze igaz, hogy lehet különbség pl.vékony vagy vastagszálú hajra tett hatásában, de akkor is azt mondom hogy egy kötéserősítőnek mindkettővel kell csinálnia valamit pozitív irányban.

Én is ezt csináltam régen ne aggódj. Pár éve tudom csak ezt a fél órát, meg azt, hogy fenti példánál maradva az 5 percnek valóban annyinak kéne lennie, s még így is sokszor "ottfelejtem" (ja persze ez fedősztori még mindig hiszem, hogy jobban hat😅) pl.most is egy órája tuti fent van egy természetes pakolás.;)

Neked egyébként volt olyan hajápoló bármilyen termék, ami valóban hatásos volt? Majdnem azt kérdeztem, hogy ami ettől jobban bevált, de gyanítom, hogy akkor hosszú lenne a lista.:)

2022. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!