Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sok anyuka miért nem képes...

Sok anyuka miért nem képes megengedni a lányának, hogy borotválkozhasson?

Figyelt kérdés

Mondjuk ilyen 12-14 éves gyereknek miért nem lehet már megengedni, hogy leborotválja a lábát? Miért fáj ez ennyire az anyukáknak. Az ilyen anyukák véleménye is érdekelne! Csak azt az elképesztő butaságot ne írjátok kérlek, hogy "mert utána erősebb lesz a szőr" mert falnak megyek :D


Egyébként én egy 27 éves nő vagyok, még nincs gyerekem, illetve, amikor én kiskamasz voltam, anyámnak sose volt ezzel problémája, leborotválhattam a lábamat meg a hónaljamat, szóval a kérdés csak azért merült fel bennem, mert sok ilyet olvastam már, hogy a gyerek küzd az anyjával, mert az nem engedi leborotválni a szőrét.


2022. máj. 24. 15:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na hát ez eszembe se jutott volna. Nekem olyan példák élnek a fejemben, hogy mondjuk a kislány rövidnadrágot akar felvenni az iskolába, de szőrös a lába és anyuci nem engedi leszedni, ezért a többi gyerek kineveti, amitől a gyerek nyilván rosszul érzi magát.
2022. máj. 24. 15:56
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Mert idióták, most erre mit lehet mondani?
2022. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az ilyen banyák, mert anyának nem nevezném, konkrétan nem szeretik a lányukat és féltékenyek a fiatalságukra. Normális anyuka, nő felfogja, hogy egy lányon a vastag szőr igénytelenség bélyegét kapja és csúfolódás tárgyává válik a kislány. Az ilyenek élvezik, hogy ha a gyerek szenved. Illetve az álszent valláskárosultak vagy egyéb idióták valóban azért nem engedi, mert ha a lánynak nincs önbizalma, undorótónak nézik, akkor nem lesz pasija...
2022. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

Egyet értek az anyával, egy gyereknek nem kell borotválkoznia.

Inkább a többi szülő nevelné meg a kölykét. Ilyenért kinevetni valakit full neveletlenség.

A másik meg: szerinted mégis mennyire jó ötlet úgy nevelni a gyereket, hogy menjen bele mindenbe, amibe a társai bele akarják rángatni?

2022. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Értem amit az 5-ös mondd, de ha a lány borotválkozni akar, akkor nem lehet neki megtiltani.

"egy gyereknek nem kell"

De 12-14 évesekről beszélünk, oké, hogy gyerek, de azért az már nagylány.

2022. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
12-14 már kamasz. Borotválkozás, dezodor stb. a higiénia része. Ettől nem fog "elk.rvulni", mint ahogyan ezt sok defektes szülő hiszi. Tessék szeretetben, normálisan nevelni és akkor kicsi az esélye, hogy mindenbe belemegy. Na meg felvilágosítani, beszélgetni vele. Mellesleg azt a mocskos képmutató mindenit. Akiknek most van ennyi idős gyerekük, már a 90-es évek végén és a 2000-es évek elején voltak fiatalok, tinik. Ti sem szüzen házasodtatok és már nem volt tabu a szexualitás. Persze az sem normális ami manapság folyik, hogy már csúfolják azt a 14 évest, aki még szűz, de ettől még a tiltás és az egyéb módszerek szánalmasak, főleg a szőrtelenítés tiltása.
2022. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják elfogadni hogy a kisgyerekük felnő lassan...
2022. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
93%
Legtöbbször csak tekintélyfitogtatás. Legalábbis az én anyám azért csinálta, a másik indoka meg az volt, hogy minek, ő se szőrtelenít. Csakhogy nekem sajnos bizonyos helyeken 12 éves koromban ötször annyi szőröm volt, mint neki felnőttként ráadásul balettoztam, kilátszott a dresszben. Igazából engem pont a balett tanár mentett meg ilyen szempontból, a 12 éves kori vizsga előtt tartott ilyen szülői-féleséget és ott elmondta, hogy ideje leszedni a szőrt, mert látszik és csúnya. Akkor megcsinálhattam a hónaljamat krémmel,intimet ollóval rövidre és anyám nem szólt semmit, bár utána még néha szóvá tette, hogy minek csinálom, most nincs vizsga. Borotvát csak gimis koromban tudtam használni, mert anyám nem vett, pénzt meg sosem kaptam semmire, gimiben viszont kolis voltam és volt ösztöndíjam. Azt amikor meglátta, már csak a száját húzgálta de szólni akkor sem szólt már.
2022. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Úristen utolsó. Sajnálom. Nem normális az anyád. :( Nekem a fogyatékos elmebeteg keresztanyám csinálta ezt a lányával. Anyám is egy nem 100 szülő, meg minden bűn, de legalább a szörtelenítés miatt nem pattogott.
2022. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy a hozzászólásom furcsának tűnik, az első válaszolónak írtam, de azóta törölve lett :)
2022. máj. 24. 21:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!