Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoláriumba menni fényvédővel?

Szoláriumba menni fényvédővel?

Figyelt kérdés

A hasamon és a könyökhajlataimban ekcémás jellegű foltok vannak, amin három különböző bőrgyógyász sem tudott érdemben segíteni. Nem szoktam szoláriumba járni, de tavaly nyáron elég csúnyák voltak a foltjaim, úgyhogy nyaralás előtt kétszer szoliztam (arcbarnítás nélkül, mellkasomon fényvédővel), amitől rengeteget javult a foltok állapota.

Azóta nem mertem szoláriumba menni és tetoválásaim is vannak, de az mennyire lenne reális, hogy mindenemet bekenném spf50-es fényvédővel a foltos területeken kívül, és úgy szoliznék havonta 1-2 alkalommal? Úgy is nagyon káros lenne?


2022. máj. 21. 00:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint nyaranta 1-2 alkalomra gondoltam havonta, télen nem érdekel, hogy néz ki a hasam.
2022. máj. 21. 00:33
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha tényleg vastagon bekened magad 50-es naptejjel, az úgy meg fogja szűrni az UV-t, mintha magadra zárnád a vécéajtót.
2022. máj. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Biztos, hogy a szoli nem tesz jót a bőrödnek, sem az ekcémádnak. Semmiképp se ajánlott neked szolizni, és nem fog jobban kinézni ettől a bőröd, csak max nem látszik az ekcémád. A problémát csak elrejted, de nem oldod meg. Ahelyett, hogy még jobban roncsolnád az állapotod érdemes lenne két dolgot csinálj:

1. nézz utána alaposan a szoláriumok működésének és a bőrre gyakorolt hatásulnak.

2. fogadd el önmagad vagy keress fel ennek kapcsán pszichológust.

2022. máj. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 wtf 😅

Nem én találtam ki, hogy a szolárium jó az ekcémára (nekem amúgy is csak ekcéma jellegű, pontos diagnózist nem kaptam) hanem utánaolvastam. Még tudományos publikációt is találtam erről. Nem arra voltam kíváncsi, hogy szerinted nem segít, mert de, segített. Az érdekel, hogy fényvédővel teljesen kiszűrhetem-e a káros hatásait.

Járok pszichológushoz, köszi, de teljesen más miatt. Eszembe se jutott ezt soha megemlíteni, mert érdemben nem befolyásolja az életemet.

2022. máj. 21. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Véleményem szerint nem szürheted ki teljesen a szoli káros hatását. Illetve egyes fényvédő komponensek irritációt okozhatnak UV hatására.


A szoláriumban az UVA sugárzás dominál, a fényvédőknél meg inkább az UVB blokkoló képességüket mérik és az alapján deklarálják az spf level-t. Persze, úgy próbálják meg összeállítani a fényvédő komponenseket, hogy a végeredmény broad-sprectum terméket kapjanak, de eleve az UVA-t sokkal később fedezte fel a tudomány, ezzel együtt a szépségipar, mint az UVB-t.


Ha tényleg nagyon vastagon bekened magad, akkor talán meg se látszik, hogy szoliban voltál. De ha vékonyan kened be magad, akkor meg a bőröd lebarnulhat, egyenletlen lesz a színed stb stb.


Ha úgy érzed, hogy ez kell az ekzémának, akkor menj szoliba. De 100%-os védelem nincs.

2022. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 az UVA nem stimulálja a barnulást, UVB kell hozzá.
2022. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!